بسیاری از ما تا 40 ساعت در هفته را در دفتر می گذرانیم و بیشتر این زمان را به صورت نشسته می گذرانیم. نشستن بیش از حد می تواند برای سلامتی شما مضر باشد و خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی را افزایش دهد. علاوه بر این، نشستن دائمی می تواند منجر به کمردرد، وضعیت بدنی نامناسب و به معنای سوزاندن کالری کمتر شود. زندگی اداری مستلزم این است که برای انجام کار خود پشت میز اداری باشیم، که معمولاً به معنای نشستن است. یک جایگزین برای این، میز ایستاده است. در این مقاله تمام مزایای استفاده از میز ایستاده در محل کار را بررسی خواهیم کرد.

میز ایستاده چیست؟

میز ایستاده به شما این امکان را می دهد که به راحتی پشت میز خود به صورت ایستاده کار کنید. در حال حاضر نسخه‌های قابل تنظیم موجود است که به شما امکان می‌دهد بین نشستن و ایستادن متناوب شوید، به این میزهای قابل تنظیم ارتفاع می‌گویند. اکنون می دانیم که آنها چه هستند، آیا میزهای ایستاده برای شما خوب هستند؟

خوب، میزهای ایستاده نه تنها اثرات منفی نشستن زیاد در محل کار را خنثی می کنند، بلکه طیف وسیعی از مزایای چشمگیر را هم برای سلامتی و هم برای بهره وری به ارمغان می آورند. در اینجا 7 مزیت استفاده از میز ایستاده آورده شده است:

1. خطر افزایش وزن و چاقی را کاهش می دهد

یکی از مزایای پزشکی استفاده از میز ایستاده این است که کالری بیشتری نسبت به حالت عادی هنگام نشستن می سوزانید. در حالی که ورزش موثرترین راه برای سوزاندن کالری است، ایستادن به جای نشستن در محل کار می تواند تفاوت ایجاد کند.

در واقع، یک مطالعه نشان می دهد که یک بعد از ظهر پشت میز ایستاده 170 کالری اضافی می سوزاند. این تقریباً 1000 کالری اضافی در هر هفته با استفاده از میز ایستاده می سوزانید. سوزاندن کالری بیشتر در هفته می تواند خطر افزایش وزن، چاقی و بیماری های متابولیک را کاهش دهد.

2. ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد

افزایش سطح قند خون بعد از غذا می تواند برای سلامتی شما، به ویژه کسانی که مقاومت به انسولین یا دیابت نوع 2 دارند، مضر باشد. یک مطالعه کوچک روی 10 کارمند اداری نشان داد که ایستادن به مدت سه ساعت بعد از ناهار در مقایسه با افرادی که برای مدت زمان مشابهی می نشینند، افزایش قند خون را تا 43 درصد کاهش می دهد. یک مطالعه دیگر نشان داد که انجام متناوب بین ایستادن و نشستن هر 3 دقیقه یک بار افزایش قند خون را 11.1٪ کاهش می دهد. این یک مزیت پزشکی مهم از استفاده از میزهای ایستاده قابل تنظیم است.

3. ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

 نشستن طولانی مدت می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 147 درصد افزایش دهد. این می تواند به قدری مضر باشد که حتی ورزش شدید هم نمی تواند اثرات منفی نشستن تمام روز را جبران کند. این نشان می‌دهد که میزهای ایستاده فقط فواید پزشکی ندارند، بلکه باید از گذراندن تمام روز کاری خود در حالت نشسته خودداری کنید.

4. کمردرد را کاهش می دهد

درد کمر، گردن و شانه همگی شکایات رایج کارکنان اداری است که هفته خود را پشت میز می گذرانند. نشستن منجر به وضعیت نامناسب می شود که به نوبه خود منجر به درد کمر می شود. برای آزمایش مزایای میزهای ایستاده، مطالعاتی بر روی کارمندان مبتلا به کمردرد طولانی مدت انجام شده است.

شرکت کنندگان پس از استفاده از میز ایستاده برای چند هفته، تا 32 درصد بهبودی در کمردرد گزارش کردند. مطالعه دیگری نشان داد که استفاده از میز ایستاده بعد از 4 هفته 54 درصد باعث کاهش درد بالای کمر و گردن می شود.

5. سطح خلق و خو و انرژی را بهبود می بخشد

میزهای ایستاده همچنین سطح خلق و خو و انرژی را در اطراف دفتر بهبود می بخشد و رفاه کارکنان را بهبود می بخشد. به طور مشابه، نشستن طولانی مدت نیز با افسردگی و اضطراب مرتبط است.

در طی “پروژه ایستادن” در سال 2011، به 24 کارمند اداری یک میز ایستاده داده شد و از آنها خواسته شد تا در مورد روحیه خود گزارش دهند. در پایان دوره مداخله 4 هفته ای، این موارد مثبتی بود که توسط شرکت کنندگان گزارش شد:

  • 87 درصد احساس راحتی بیشتری داشتند
  • 87 درصد احساس انرژی کردند
  • 75 درصد احساس سلامتی بیشتری داشتند
  • 71 درصد احساس تمرکز بیشتری داشتند
  • 62 درصد احساس شادی بیشتری داشتند
  • 33 درصد کمتر احساس استرس می کردند

تمام این مزایا ناشی از کاهش زمان صرف شده برای نشستن به میزان بیش از یک ساعت (66 دقیقه) است. این نشان دهنده نکات مثبتی است که می تواند از استفاده از میز ایستاده برای دوره های کوتاه در طول روز کاری شما حاصل شود. پس از بازگشت به میزهای نشستن قدیمی خود، حالات کلی به سطح اولیه خود بازگشتند.

6. ممکن است بهره وری را افزایش دهد

یکی از نگرانی‌های رایج در مورد میزهای ایستاده این است که می‌توانند کارهای روزانه را دشوارتر کنند، مثلاً تایپ کردن. ایستادن هر روز تغییری است که نیاز به عادت کردن دارد، اما مطالعات نشان می‌دهد که هیچ تاثیر منفی بر وظایف کاری معمولی نخواهد داشت. در مطالعه‌ای بر روی 60 کارمند جوان اداری که هر روز به مدت چهار ساعت از میز ایستاده استفاده می‌کردند، هیچ‌کدام از آنها دریافتند که بر تعداد نویسه‌های تایپ شده در دقیقه یا اشتباهات تایپ تأثیر نمی‌گذارد.

بهبود خلق و خو و سطح انرژی از مزایای استفاده از میزهای ایستاده است و به همین دلیل احتمالاً تأثیر مثبتی بر بهره وری خواهد داشت. در «پروژه ایستادن»، 66 درصد از 24 کارمند اداری گفتند که با استفاده از میز ایستاده احساس بهره‌وری بیشتری می‌کنند.

7. ایستادن بیشتر می تواند به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید

نشستن طولانی مدت با دیابت نوع 2 و بیماری قلبی مرتبط است. این بدان معناست که ممکن است بین افزایش زمان نشستن و مرگ زودرس نیز ارتباطی وجود داشته باشد. مطالعه ای که در آمریکا انجام شد تخمین زد که کاهش زمان نشستن به 3 ساعت در روز میانگین امید به زندگی را 2 سال افزایش می دهد. در حالی که این علت و معلولی را ثابت نمی کند، شواهد نشان می دهد که استفاده از میز ایستاده در محل کار می تواند به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید.

این مقاله نشان می دهد که داشتن یک میز ایستاده در دفتر می تواند بسیار مفید باشد، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی در طول روز از آن استفاده شود. اگر به دنبال یک میز ایستاده برای دفتر کار خانگی خود هستید یا کارفرمایی هستید که میزهای ایستاده را برای فضای اداری مشترک می‌خواهید، با مشاوران گلدچوب تماس حاصل فرمائید. 02191305123

دیدگاهتان را بنویسید