چه در دفتر هستید و چه از خانه کار می کنید، یک فضای کاری مرتب به شما کمک می کند در طول روز سازماندهی شده و سازنده بمانید. کشوهای میز اداری محل مناسبی برای نگهداری تمامی تجهیزات کاری و اسناد مورد نیاز شما هستند و دسترسی سریع و آسان را فراهم می کنند. برخی از افراد ممکن است با مرتب نگه داشتن کشوهای میز خود مشکل داشته باشند، به همین دلیل است که ما با 9 ایده سازماندهی کشوهای میز به شما کمک می کنیم تا فضای کاری پرباری داشته باشید.

1. یک نظر واضح داشته باشید

با برداشتن همه چیز از کشوهای میز شروع کنید. به این ترتیب، می توانید به خوبی به همه مطالب نگاه کنید و در تصمیم گیری در مورد آنچه نیاز دارید بی رحم باشید. از شلوغی های غیر ضروری خودداری کنید و سازماندهی وسایل ضروری بسیار آسان تر خواهد بود.

2. کشوی بالایی را اولویت بندی کنید

وقتی همه چیز را برمی‌گردانید، چیزهایی را که بیشتر استفاده می‌کنید در کشوی بالایی قرار دهید. این شامل لوازم التحریر، دفترچه یادداشت یا شارژر تلفن می شود. کشوی بالایی آسان‌ترین راه است که می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید و باعث می‌شود تا به دنبال وسایلی که بیشتر استفاده می‌کنید پایین بیایید.

3. سازماندهی بر اساس عملکرد

جدا کردن کشوهای میز بر اساس عملکرد به این معنی است که دقیقاً می دانید برای وسایل مختلف کجا بروید. این دسته ها می توانند عبارتند از:

  • لوازم التحرير
  • اسناد
  • نوت بوک
  • کابل، شارژر و لوازم الکترونیکی
  • کمک های اولیه
  • وسایل شخصی

اگر این تعداد کشو در دسترس ندارید، همیشه می توانید آنها را به طور معقولی گروه بندی کنید، مثلاً دفترچه ها و اسناد را در کنار هم قرار دهید. این می تواند در زمان کمی در طول روز صرفه جویی کند و به شما کمک کند روی کار خود متمرکز بمانید.

4. بر اساس آنچه که بیشترین استفاده را دارید تا کمترین مقدار را مرتب کنید

اکنون تصمیم گرفته‌اید که در هر کشو چه چیزی قرار گیرد، باید سعی کنید با قرار دادن وسایلی که بیشتر از همه استفاده می‌کنید، آن را بیشتر به جلو مرتب کنید. این برای دسترسی آسان‌تر و جلوگیری از به هم ریختن کشو است که دائماً به سمت پشتی کالایی که همیشه از آن استفاده می‌کنید، دراز نمی‌کند. 

5. نگران فضای خالی نباشید

اگر در کشوهای میز خود فضای خالی دارید، احساس نکنید که نیازی به پر کردن آن با وسایل دیگر ندارید. فضای بیشتر نشان داد که در سازماندهی کشوهای میز خود به خوبی کار کرده اید و مرتب نگه داشتن آنها را آسان تر می کند. فضای خالی برای کارایی و بهره وری خوب است و پیدا کردن آنچه را که نیاز دارید آسان تر می کند!

6. سیم های شل را بپیچید و برچسب بزنید

کابل های نامرتب می توانند مقدار زیادی از فضای موجود در کشوهای میز شما را اشغال کنند. بستن آنها و برچسب زدن به آنها یک ایده سازمانی مفید است. این کار تمام سیم‌های شما را کنار هم نگه می‌دارد، به شما امکان می‌دهد از فضای خود عاقلانه استفاده کنید و به شما کمک می‌کند تا به خاطر بیاورید که هر یک از آنها برای چه استفاده می‌شود.

7. بدون کاغذ بروید

کاغذ اغلب می‌تواند بخش بزرگی از کشوی میز را اشغال کند. بدون کاغذ رفتن می تواند راهی هوشمندانه برای صرفه جویی در فضا و مرتب نگه داشتن کشوهای میز شما باشد. یادداشت بردارید و اسناد را در لپ تاپ خود ذخیره کنید و کشوهای میز خود را برای سایر موارد مهم تر بگذارید.

8. از ظروف استفاده کنید

پراکنده شدن و نامرتب شدن وسایل شل و کوچکتر در کشوهای میز کار آسانی است. اگر چیزهایی مانند خودکار، مداد و یادداشت های پست آن را در کشوهای خود دارید، سعی کنید آنها را در ظروف نگهداری کنید تا در کنار هم قرار گیرند و از گم شدن آنها جلوگیری کنید.

9. به یک سیستم بچسبید

سیستمی ایجاد کنید که به شما کمک می کند کشوهای میز خود را بعد از سازماندهی مجدد مرتب نگه دارید. یک مثال می تواند اجرای قانون “یک در، یکی خارج” باشد – هیچ چیز جدیدی را بدون تعویض چیزی که دیگر نیازی ندارید در کشو خود قرار ندهید. این کار باعث می‌شود که کشوهای شما بیش از حد شلوغ نشوند و تمام کارهایی را که انجام داده‌اید برای مرتب نگه داشتن آن‌ها لغو کنید.

پیروی از این نکات به شما کمک می کند تا یک فضای کاری سازمان یافته و سازنده داشته باشید و در زمان تلف شده هنگام جستجوی خودکار یا اسناد مفقود صرفه جویی کنید. اگر به دنبال مبلمان اداری جدیدی برای افزودن به فضای کاری خود هستید، می توانید میز اداری، صندلی اداری و سایر لوازم را در گلدچوب بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید