بسیاری از ما در بحبوحه همه‌گیری COVID-19 به کار از خانه تغییر ناگهانی دادیم. اکنون بیش از یک سال از آن زمان می گذرد و در حالی که زندگی در حال بازگشت به حالت عادی است.

کار کردن از خانه فواید بسیار خوبی دارد: تعادل بین کار و زندگی بهتر را فراهم می کند، استرس رفت و آمد را کاهش می دهد و می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. اما یک نقطه ضعف نیز وجود دارد. شما تعاملات اجتماعی ارزشمند را از دست می دهید، روزهای هفته با تعطیلات آخر هفته ترکیب می شود و خطری برای بهره وری وجود دارد. به همین دلیل است که کارمندانی که قرار است درازمدت از خانه کار کنند، کارهای درست را انجام می دهند تا از فرسودگی شغلی در خانه جلوگیری کنند. در اینجا نکات مهم ما برای شاد ماندن و بهره وری در حین کار از راه دور آورده شده است:

یک روال ایجاد کنید

رفتن به دفتر برای یک زمان معین هر روز به شما یک برنامه روتین می دهد که باید به آن پایبند باشید. داشتن یک برنامه روتین به کاهش سطح استرس کمک می کند، خواب را بهبود می بخشد و فواید سلامتی نیز دارد. اطمینان حاصل کنید که از عادت‌های بدی مانند ماندن در لباس خواب یا ساعات کاری ناهماهنگ در هر روز کاری اجتناب کنید. ساختاری به خود بدهید و زمان های استانداردی را برای ساعات اداری خود تعیین کنید. ایجاد یک اثر از فضای خانه که هر روز در آن کار می کنید که محیطی را که در دفتر به آن عادت کرده اید تقلید کند، راه دیگری برای ایجاد یک روال منظم است. برای خودت میز اداری و صندلی اداری بخر، روی تجهیزات سرمایه گذاری کنید و فضای خود را شخصی کنید تا مطمئن شوید که در محیطی کار می کنید که در آن احساس سازنده و انگیزه خواهید داشت. پایبندی به یک روال برای جلوگیری از فرسودگی شغلی، چابک ماندن ذهنی و یافتن تعادل مناسب بین کار و زندگی کلیدی است.

مرزهای فیزیکی و اجتماعی را حفظ کنید

می‌تواند برای کار و خانه آسان باشد که به یکی تبدیل شوند، و باعث می‌شود که هنگام کار بازدهی داشته باشید و پس از پایان کار خاموش شوید. برای تعیین مرزهای بین محل کار از خانه، رفت و آمد از دفتر را نخواهید داشت، بنابراین مهم است که در هنگام کار از راه دور برای حفظ این مرزها تلاش کنید. هر روز صبح لباس کار خود را بپوشید و در نظر داشته باشید که سفر صبحگاهی خود را با یک پیاده روی کوتاه جایگزین کنید. این فعالیت‌های عبور از مرز به شما کمک می‌کند زندگی خانه و کار خود را از هم جدا نگه دارید، که برای جلوگیری از فرسودگی شغلی از کار بسیار مهم است. این احساس که هرگز نمی توانید از کار خارج شوید، باعث استرس در ساعات کاری می شود و بهره وری شما را در ساعات اداری کاهش می دهد.

مرزهای زمانی را تعیین کنید

تعیین محدودیت های سالم در طول مدت کار از خانه، ترفند دیگری برای جلوگیری از فرسودگی شغلی است. ایجاد تعادل بین کار و زندگی خانوادگی گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص در مورد کودکان. یک راه حل آسان این است که به خانواده خود اطلاع دهید اگر در بسته است، در یک جلسه آنلاین هستید و نمی خواهید مزاحم شوند. به این ترتیب حریم خصوصی مورد نیاز برای کار بدست می آورید. یکی دیگر از مرزهای سالم این است که از خوردن ناهار پشت میز خودداری کنید. مهم است که به مدت یک ساعت خاموش باشید و از سپری کردن تمام روز به تنهایی خودداری کنید. با خانواده غذا بخورید یا برای پیاده روی بیرون بروید و یک ساندویچ بردارید. شما بهترین مدافع خود هستید، بنابراین حد و مرزهایی را تعیین کنید که به شما کمک می کند از ناامیدی دوری کنید و از کارهای روزمره خود راضی باشید.

مراقبت از خود را تمرین کنید

یکی از مسائلی که در رابطه با نداشتن یک روال منظم یا محدودیت‌های درست وجود دارد این است که می‌توانید از وقت گذاشتن برای خوب بودن با خودتان خودداری کنید. زمانی را در روز به مطالعه، ورزش، پیاده روی، دویدن یا سرگرمی مورد علاقه خود اختصاص دهید. فعالیت‌ها و داشتن چیزی که منتظر آن باشیم، چیزی است که هفته‌های کاری ما را از هم می‌پاشد، در غیر این صورت احساس می‌کنیم که همه روزها با هم ترکیب می‌شوند. ایجاد موسیقی، پیوستن به یک باشگاه ورزشی، یا ملاقات با برخی از دوستان چیزی به شما می دهد تا در طول هفته در مورد آن هیجان زده شوید. ورزش استرس را کاهش می دهد و بهره وری را افزایش می دهد و مطالعه می تواند به آرامش شما کمک کند یا خلاقیت را برانگیزد. روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید و چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید تمرکز کنید و در مورد زندگی کاری خود احساس بهتری خواهید داشت.

کاهش خستگی تماس های تصویری

بسیاری از ما که از خانه کار می کنیم، زمان زیادی را صرف تماس های تصویری می کنیم. قرار گرفتن مداوم در دوربین می تواند باعث شود که ما به رایانه خود وابسته باشیم و می تواند منجر به خستگی شود. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از ناامید شدن از جلسه ای به جلسه دیگر انجام دهید، خاموش کردن وب کم خود است. دیدن نمای آینه ای از خودمان می تواند بر نحوه رفتار ما در جلسات تاثیر بگذارد، خاموش کردن آن می تواند تاثیر مثبتی بر روحیه شما داشته باشد و دیدگاه شما را نسبت به این جلسات تغییر دهد. باز هم، خاموش کردن کامل دوربین می تواند خستگی ناشی از حضور در دوربین را کاهش دهد. زمانی که می توانید جلسات فقط صوتی را انتخاب کنید تا احساس متصل بودن به لپ تاپ خود را کاهش دهید و استرس جلسات منظم زمانی که از خانه کار می کنید را کاهش دهید.

در این صورت، پیروی از نکات ما به شما کمک می‌کند در حین کار از خانه سازنده، با انگیزه و شاد باشید. همچنین باید این احتمال را کاهش دهد که کار از راه دور بر زندگی خانوادگی یا سبک زندگی شما تأثیر بگذارد. اگر مرتباً از راه دور کار می‌کنید و می‌خواهید کار بی‌نظیری را از فضای خانه ایجاد کنید، از وب‌سایت گلدچوب برای طیف وسیعی از مبلمان اداری و ملزومات اداری با کیفیت بالا دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید