فضای اداری خانه شما ممکن است نه تنها برای شغل معمولی شما استفاده شود. در طول زمان خود، ممکن است دوست داشته باشید چند ساعت در رایانه شخصی یا کنسول بازی خود بازی کنید. این استفاده دوگانه از دفتر کار خانگی شما منجر به یک سوال مهم می شود. چه نوع صندلی برای من مناسب است، یک صندلی اداری یا یک صندلی گیمینگ؟

در این راهنما، تفاوت‌های اصلی بین صندلی‌های بازی و صندلی‌های اداری را بیان می‌کنیم تا بتوانید تصمیم گیری کنید که برای فضای اداری شما مناسب است.

صندلی های گیمینگ در مقابل صندلی های اداری

صندلی های بازی و صندلی های اداری از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند و آنها را کم و بیش برای کاربران فردی مناسب می کند. در زیر به تفکیک این تفاوت ها اشاره شده است.

طراحی و ارگونومی

یک صندلی بازی را در کنار یک صندلی اداری استاندارد بگذارید و بنشینید و بلافاصله از تفاوت های بصری آنها شگفت زده شوید. تفاوت های اصلی نه تنها سبکی هستند، بلکه هر دو به گونه ای طراحی شده اند که برای کاربران مورد نظر خود مناسب باشند.

تفاوت های اصلی بین این ها به عادات معمول افرادی که از آنها استفاده می کنند خلاصه می شود. در مرحله بعد، ما به طور مستقیم ویژگی های طراحی هر دو گزینه را با هم مقایسه می کنیم و توضیح می دهیم که کدام یک برای شما مناسب تر است.

طراحی صندلی و پشتی

یک صندلی بازی برای گیمرهایی طراحی شده است که از پدال در شبیه ساز رانندگی استفاده می کنند. برای غوطه‌ور شدن بیشتر، صندلی‌های بازی بسیار شبیه به صندلی‌های خودرو طراحی شده‌اند، طراحی خیره‌کننده آن‌ها شبیه خودروهای رالی یا فرمول 1 است.

لبه صندلی

همین امر در مورد لبه صندلی نیز صادق است. یک صندلی بازی دارای لبی برآمده است. در صندلی ماشین (که دوباره همان چیزی است که بسیاری از صندلی های بازی طراحی شده اند) که به راننده اجازه می دهد به پدال ها برسد. 

در صندلی اداری، لبه پایین صندلی، یا آنچه اغلب به عنوان لبه آبشار از آن یاد می شود، میزان فشار روی ران های کاربر را کاهش می دهد.

 

تکیه گاه سر و کمر

حمایت از پشت و گردن برای سلامت و تندرستی طولانی مدت در کارهای مربوط به دفتر ضروری است. برای صندلی های اداری، این اغلب تمرکز بزرگی از طراحی ارگونومیک آنها است. تکیه گاه کمری (قسمت پایینی ستون فقرات) و پشت سر به شما بهترین شانس را برای راحت ماندن در طول روز می دهد.

با صندلی های بازی، ارائه پشتیبانی از این مناطق کلیدی اولویت کمتری دارد. بالشتک در قسمت پشتی سر و کمر اغلب قابل جدا شدن است و قابلیت تنظیم کمتری نسبت به صندلی اداری دارد.

معمولاً در این قسمت‌ها از صندلی‌های بازی پشتیبانی کافی خواهید داشت، اما برای اطمینان از حداکثر راحتی، باید قابل تنظیم باشند. قابلیت تنظیم به شما این امکان را می دهد که پشت سر یا بالش کمری را در راستای جایی که نیاز به حمایت دارید حرکت دهید. این یک ویژگی ضروری در صندلی های اداری است اما اغلب در صندلی های بازی یافت نمی شود.

 

تکیه صندلی

وضعیتی که در آن می نشینید تأثیر بسزایی بر سلامت طولانی مدت کمر و راحتی عمومی شما در پشت میز دارد. 

اغلب تصور می شود که صاف نشستن بهترین حالت است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یک گام جلوتر و خم شدن به عقب ممکن است راه حل بهتری باشد. مطالعه‌ای در سال 2006 در دانشگاه آلبرتا نشان داد که نشستن با زاویه 135 درجه نسبت به ایستادن با زاویه 90 درجه باعث فشار کمتری می‌شود. با این حال، همچنان نشستن عمودی منجر به فشار کمتری نسبت به جلو نشستن می‌شود. 

چیزی که این نشان می دهد این است که یک صندلی درازکش برای راحتی پشت میز شما ضروری است. این دسته ای است که در آن صندلی های بازی نسبت به صندلی های اداری سنتی مورد پسند قرار می گیرند. صندلی‌های بازی اغلب دارای قابلیت درازکشی گسترده هستند، گاهی اوقات تا 180 درجه. برخی از انواع صندلی‌های اداری از انعطاف کمتری در میزان خم شدنشان برخوردار هستند، اما می‌توانید صندلی‌هایی با پشتی قابل تنظیم پیدا کنید که خوابیدن را آسان‌تر می‌کنند.

 

صندلی های بازی در مقابل صندلی های اداری: خلاصه

صندلی های بازی صندلی های اداری
طراحی شیک و چشمگیر داشته باشید در طراحی خود محافظه کارتر هستند
دارای برخی ویژگی های ارگونومیک دارای ویژگی های ارگونومیک قوی و برتر
دارای ویژگی های دیگری برای گیمرها به طور خاص برای کارکنان اداری طراحی شده است
برای دوره های کوتاه تا متوسط ​​راحت هستند برای مدت طولانی در طول روزها و هفته ها راحت هستند
خرید می تواند گران باشد با قیمت ارزان تری در دسترس هستند

در نهایت، به جوهر یا سبک برمی گردد. یک صندلی بازی برای چند ساعت راحتی زیادی را برای شما فراهم می کند و برخی از ویژگی های اختصاصی که برای بازی عالی هستند، اما از نظر ارگونومی طراحی آنها ناقص است.

در طی چندین روز، هفته و سال استفاده، آنها نمی توانند به اندازه یک صندلی اداری راحتی را برای شما فراهم کنند. برای صندلی‌هایی که برای مدت‌های طولانی راحتی به شما کمک می‌کند تا در طول روز بازدهی خود را حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید