هیچ کس نمی خواهد در یک فضای کاری کسل کننده با حداقل نور و رنگ کار کند. از آنجایی که کارکنان اداری اکثر روز کاری خود را پشت میز می گذرانند، مهم است که از ترفندهایی برای افزایش شادی و بهره وری استفاده کنید. اگر قدرت رنگ را در خلق و خو و بهره وری دست کم می گیرید، باید خود را برای از دست دادن فرصتی برای بهبود محیط کار آماده کنید! 

امروز در مبلمان اداری گلدچوب، ما بهترین رنگ‌ها را برای تقویت محل کارتان بررسی می‌کنیم، پس برای الهام گرفتن از دکوراسیون اداری پیشاپیش بخوانید. 

بهترین رنگ ها برای افزایش بهره وری

مطالعات نشان می دهد که رنگ تاثیر زیادی بر رفتار و درک محیط ما دارد. برای یافتن بهترین رنگ ها برای افزایش بهره وری در محل کار، باید رنگ های محرک و متضاد را انتخاب کنید. قرمز  یک انتخاب رنگ قدرتمند برای یک کسب و کار است زیرا دارای مفاهیمی از قدرت است و می تواند فعالیت امواج مغزی را افزایش دهد. رنگ‌های قرمز با مشکی می‌تواند برای نگه داشتن کارکنان اداری در طول شیفت کاری یا در محیط‌هایی که فعالیت بدنی وجود دارد عالی باشد. 

از طرف دیگر، برای کسانی که در محیط‌های پر استرس کار می‌کنند یا به فضایی برای جلسات مهم مشتری و بحث‌های داخلی نیاز دارند،  آبی  یک رنگ ایده‌آل برای افزایش بهره‌وری است. فضاهایی که با رنگ آبی تزیین شده اند، سایه ای آرام بخش، کارایی را افزایش می دهند و می توانند به کاهش ضربان قلب و فشار خون کمک کنند! برای ظاهری هماهنگ با رنگ های سرد دیگری مانند خاکستری یا بنفش تضاد ایجاد کنید یا با لهجه های قرمز یا زرد پررنگ شود.

چه رنگ هایی خلاقیت را تقویت می کنند؟

اگر در یک صنعت خلاقانه خاص کار می کنید، یا به سادگی خود را به عنوان یک فرد خلاق تعریف می کنید، منطقی است که به دنبال محیطی باشید که بهترین توانایی های شما را به نمایش بگذارد. رنگ زرد  حس شادی و خوش بینی را تقویت می کند، روحیه را بالا می برد و فضای کاری عالی برای کمک به تحریک خلاقیت ایجاد می کند. زرد نه تنها رنگی است که با احساسات مرتبط است، بلکه هنگامی که به عنوان رنگ برجسته استفاده می شود، می تواند رنگ های خوشایند را در مقابل دیوارهای خاکستری یا سفید استاندارد ایجاد کند. 

دوستداران طبیعت،  رنگ سبز  را در فضای کاری خود دوست خواهند داشت. زمانی که نوبت به خلاص شدن از دست نویسنده یا خلاقیت به میان می آید، می تواند یک حضور نیروبخش باشد. تحقیقات نشان داده است که سبز رنگ قدرتمندی است که بر جریان خلاق و حل مسئله تأثیر می گذارد. 

چگونه به دفتر خود رنگ اضافه کنید

استفاده از رنگ برای افزایش بهره وری یا خلاقیت لازم نیست به دیوارها محدود شود، که خوب است بدانید اگر نمی توانید نقاشی یک فضای اداری اجاره ای را شروع کنید. با سرمایه گذاری در مبلمان اداری در سایه انتخابی خود، رنگ را معرفی کنید.  از صندلی‌ اداری و مبل‌ اداری رنگارنگ  گرفته تا پارتیشن اداری و کتابخانه، این امکان وجود دارد که رنگ مورد نظر خود را در هر فضای اداری بگنجانید. لوازم جانبی رنگارنگ روی میز، مانند پد ماوس رنگی، زیر لیوانی و گلدان‌های کوچک گیاهی با الهام از طبیعت می‌توانند جلوه‌ای آرام بخش داشته باشند و در عین حال فضایی را برای شخصیت فراهم کنند. همچنین، به یاد داشته باشید که سایه‌های مختلف از یک خانواده رنگی می‌تواند برای ایجاد محیط اداری مؤثر برای تأثیرگذاری بر بهره‌وری، تمرکز و خلاقیت استفاده شود. 

چه در خانه کار کنید و چه در دفتر، هیچ شکی پشت روانشناسی تاثیر رنگ ها بر خلاقیت و بهره وری وجود ندارد. این دانش را با استفاده از بهترین رنگ ها برای تقویت فضای کاری خود و ایجاد بهترین محیط برای بهترین کار خود با مبلمان اداری گلدچوب، مهار کنید . 

نحوه تمیز کردن و نگهداری صندلی اداری

دیدگاهتان را بنویسید