راحتی برای همه در محل کار اولویت است. چروک‌های کوچک در پشت، شانه‌ها یا گردن‌مان می‌تواند حواس‌مان را پرت کند و نتوانیم آن‌طور که می‌خواهیم به طور مؤثر کار کنیم.

علم ارگونومی در تلاش است تا راه حل هایی را برای کسانی که از درد در محل کار رنج می برند ارائه دهد. یکی از این راه حل ها حمایت کمری است. این راهنما همه چیزهایی را که باید در مورد ساپورت کمر بدانید، جایی که آن را پیدا می کنید و اهمیت آن برای  صندلی های اداری  و سایر مبلمان اداری استفاده می کنید، به شما می گوید.

پشتیبان کمر چیست و چگونه کار می کند

اصطلاح “کمر” به قسمت پایین کمر شما اشاره دارد. از پنج مهره تشکیل شده است که بین دیافراگم و ساکروم (که به لگن شما متصل است) قرار دارد. تکیه گاه کمر نشان دهنده بخشی از مبلمان یا اتصال مبلمان است که بر راحت نگه داشتن ناحیه کمری کمر تمرکز دارد.

در طول روز، کمر ما تحت فشار مداوم قرار می گیرد. حتی کارهای بی ضرر مانند رانندگی با ماشین یا کار در دفتر می تواند به آرامی به نواحی شکننده کمر آسیب برساند.

به نظر می رسد تکیه گاه کمر فشار وارد شده به کمر ما را محدود می کند تا ما را در هر فعالیتی که در آن انجام می دهیم راحت نگه دارد. این را می توان به مبلمان اداری یا صندلی ماشین به شکل بالشتک پشتی کمری اضافه کرد، اما امروزه بسیاری از ادارات. مبلمان با ارگونومی در قلب خود ساخته شده است. صندلی های اداری و سایر مبلمان روزمره با پشتیبان داخلی کمر عرضه می شوند.

تکیه گاه کمر، چه توکار و چه به صورت ضمیمه، با استفاده از پارچه های تنفسی و بهداشتی تولید می شود. پشتیبان‌های کمری که جریان هوا را تشویق می‌کنند و گرما را از بین می‌برند، از تجمع گرما در پشت شما جلوگیری می‌کنند که می‌تواند منجر به ناراحتی و تعریق شود.

چگونه کار می کند

ستون فقرات دارای انحنای طبیعی است و حمایت کمری عمدتاً به حفظ این خمیدگی مربوط می شود. بدون بالشتک کمر، افراد تمایل دارند روی صندلی خود خم شوند. با گذشت زمان، این باعث درد و ناراحتی می شود و می تواند منجر به آسیب به عضلات پشت، اعصاب، مهره ها یا دیسک شود.

تکیه گاه کمر به طور خاص برای حفظ انحنای طبیعی کمر، کاهش ناراحتی و به حداقل رساندن احتمال آسیب دیدگی طراحی شده است.

چرا حمایت کمری مهم است  

برای هر کسب و کاری، حفظ سلامت و انجام کار کارکنان برای حفظ درآمد ضروری است. از دیدگاه یک کارمند، تمایل به حفظ سلامتی طولانی مدت مورد توجه دائمی است. پشتیبان کمر یکی از بهترین راه هایی است که می توانیم این کار را در مطب انجام دهیم.

در سال 2018، حدود 141.4 میلیون روز کاری به دلیل بیماری یا جراحت از دست رفته است (طبق  آمار اداره ملی آمار ). این به طور متوسط ​​بیش از 4 برای هر کارگر است.

در حالی که بیماری های جزئی مانند سرماخوردگی بیشترین غیبت در محل کار را تشکیل می دهند، مشکلات اسکلتی- عضلانی 27.8 میلیون روز غیبت در طول سال (19.7 درصد از کل) را تشکیل می دهند. کمردرد احتمالا بخش قابل توجهی از این آسیب ها را نشان می دهد.

یک  نظرسنجی بهداشتی در محل کار در سال 2017 نشان داد  که بیماری های مرتبط با بیماری در آن سال 77.5 میلیارد پوند به اقتصاد بریتانیا خسارت وارد کرد. جدای از اهمیت سلامت و رفاه عمومی افراد، کسب و کارها همچنین باید بدانند که نادیده گرفتن حمایت کمر برای آنها هزینه دارد.

نحوه نشستن با تکیه گاه کمر 

تکیه گاه کمر برای حفظ انحنای طبیعی کمر شما وجود دارد. بنابراین، تا زمانی که در حال حاضر در یک وضعیت پایدار نشسته اید، نیازی به ایجاد تغییر دیگری در نحوه نشستن خود ندارید. با این حال، شما باید همیشه این موارد را در نظر داشته باشید:

  • پشت صندلی خود بنشینید تا تکیه گاه کمر با ستون فقرات شما کار کند
  • روی صندلی خود صاف بنشینید و خم نشوید. خم شدن باعث می شود ستون فقرات شما در حالتی غیر طبیعی قوس پیدا کند. با گذشت زمان باعث درد می شود
  • هر دو پا را محکم روی زمین قرار دهید
  • باسن و زانوهای خود را به حالت زاویه راست ببرید
  • به طور منظم استراحت کنید. همه ما باید پاهای خود را دراز کنیم و ماهیچه های خود را خم کنیم، بنابراین حداقل هر یک ساعت از جای خود بلند شوید و راه بروید
  • سعی کنید سر، شانه ها و لگن خود را در یک راستا قرار دهید. این انحنای طبیعی پشت شما را به سمت داخل حفظ می کند و اطمینان حاصل می کند که وزن شما کاملا متعادل است

موارد بالا را دنبال کنید و باید در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرید تا به حمایت کمری اجازه دهید تا جادویی خود را انجام دهد. در نهایت، شما را در محل کار راحت و متمرکز می کند.

از نمودار زیر استفاده کنید تا ببینید چگونه باید روی صندلی اداری خود قرار بگیرید.

محل قرار دادن ساپورت کمری    

همانطور که اشاره کردیم، تکیه گاه کمری شما باید طوری قرار گیرد که با این ناحیه از پشت هماهنگ باشد. در یک صندلی اداری، در پایین پشتی صندلی قرار می گیرد و درست بالای خط کمربند شما قرار می گیرد. اگر یک بالشتک پشتیبان کمر به صندلی خود اضافه می کنید، آن را در این قسمت قرار دهید.

نحوه تنظیم پشتیبان کمری  

برای صندلی های اداری ارگونومیک که دارای پشتیبان داخلی کمری هستند، موقعیت را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که با پشت شما هم تراز است.

اکثر صندلی ها دارای یک دستگیره در زیر صندلی هستند که تکیه گاه کمر را فعال می کند. دستگیره را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و تکیه گاه کمری موقعیت آن را تنظیم می کند.

کمی زمان بگذارید تا موقعیت مناسب را برای شرایط فردی خود بدست آورید. هنگامی که در یک موقعیت راحت قرار گرفتید، همه آماده هستید که بنشینید و از صندلی ارگونومیک خود برای هدف مورد نظر خود استفاده کنید.

چه کسی به حمایت کمری نیاز دارد  

مهم نیست که شما چه کسی هستید، بدن شما با انجام کارهای روزانه مانند رانندگی با ماشین و نشستن در خانه یا اداره، تحت فشارهای ظریف مشابهی قرار می گیرد. بدون ارگونومی صحیح، احتمال اینکه کارمندان شما از شکایت کمر رنج ببرند افزایش می یابد.

صندلی های اداری مدرن و موثر  با پشتیبان داخلی کمر عرضه می شوند. در گلدچوب، ما طیف گسترده ای از صندلی های اداری را داریم که به طور خاص برای راحتی و رضایت کارمندان شما طراحی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید