وقتی صحبت از انتخاب فضا و مبلمان اداری به میان می آید، طیف وسیعی از گزینه ها برای انتخاب وجود دارد.

از فضاهای بزرگ و با پلان باز گرفته تا فضاهای کاری مشترک و فضاهای اداری خلاقانه، انواع مختلفی از فضاهای اداری وجود دارد که به شما امکان می دهد یک محیط اداری مولد، شاد و کاربردی ایجاد کنید که نیازهای کسب و کار شما را تکمیل می کند.

در این مقاله، فضاهای اداری مختلف موجود و اینکه چگونه با نیازهای انواع مختلف شرکت ها مطابقت دارند را بررسی خواهیم کرد.

 

فضای اداری سنتی

یک فضای اداری سنتی برای تشویق کار مشترک ساخته شده است، با یک مکان اصلی که کارکنان به صورت روزانه به آن مراجعه و در آن کار می کنند.

فضاهای اداری سنتی با چیدمان کلاسیک با مناطق خصوصی برای همکاری و گفتگو، دارای اتاق هیئت مدیره، پذیرایی و امکانات روزمره هستند که فضای کاری راحت و قابل دسترس را ایجاد می کنند.

میز اداری قدوس مبلمان اداری امپریال

 

فضای کار مشترک

فضاهای کار مشترک، میزهایی را فراهم می‌کنند که برای اجاره در دسترس هستند، و روشی همه‌کاره و انعطاف‌پذیر برای کار ارائه می‌دهند و برای شرکت‌های کوچک و استارت‌آپ‌هایی که به دنبال یک فضای اداری حرفه‌ای برای کار هستند، عالی هستند.

در سال‌های اخیر، به لطف افرادی که بیش از هر زمان دیگری کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اند یا رویاهای خود را برای خوداشتغالی متقاعد کرده‌اند، فضاهای اداری مشترک محبوبیت بیشتری یافته است.

بسیاری از فضاهای کار مشترک دارای دسترسی 24 ساعته، اتاق های کنفرانس و هیئت مدیره، و امکانات چاپ و اسکن مشترک هستند.

 

فضای اداری خلاقانه

فضاهای اداری خلاق به دلیل ترویج همکاری و تشویق خلاقیت مشهور هستند.

فضاهای اداری خلاق که برای پشتیبانی از تمام عناصر فرآیند خلاقانه طراحی شده اند، اغلب توسط شرکت های نوپا، آژانس های خلاق، شرکت های روابط عمومی و آژانس های تبلیغاتی که خلاقانه به صورت روزانه کار می کنند، استفاده می شود.

اکثر فضاهای خلاق که به عنوان محیط های فراگیر شناخته می شوند، با تمام منابع، ابزارها و فناوری مورد نیاز برای برتری خلاقانه کامل هستند.

میز نیمکت آلتو با نیمکت نشان داده شده است

 

فضای اداری به هم پیوسته

فضاهای اداری به هم پیوسته دارای چندین سوئیت ترکیبی هستند که در یک طبقه در یک ساختمان یا بالا و پایین یکدیگر قرار دارند و معمولاً توسط یک مستاجر اشغال می شوند.

دفاتر به هم پیوسته برای آن دسته از مشاغلی مفید است که می خواهند انواع یا اندازه های مختلف دفاتر داشته باشند، اما همچنان آنها را نزدیک به یکدیگر داشته باشند. به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است فضاهای کاری خود را در طبقه سوم یک ساختمان و فضاهای کاری رو به مشتری و اتاق های جلسه خود را در طبقه چهارم داشته باشد.

 

فضای اداری مشترک

فضاهای اداری مشترک شبیه فضاهای کار مشترک هستند به این معنا که هر کسب و کاری که به دنبال فضای اداری برای اجاره است می تواند از آنها استفاده کند.

تفاوت بین یک فضای اداری مشترک و یک فضای کاری مشترک در این است که، در حالی که فضاهای کار مشترک بیشتر برای فریلنسرها و استارت آپ ها طراحی شده است، اما فضای اداری مشترک بیشتر به سمت مشاغل مستقر است. با وجود این، یک فضای اداری مشترک به مشاغل در هر اندازه امکان استفاده از فضای اداری حرفه ای را می دهد.

یکی از مزایای اصلی انتخاب این نوع فضای اداری این است که شما قادر خواهید بود در محیطی حرفه ای کار کنید و به تمامی امکانات و منابع مورد نیاز خود مانند خدمات پذیرایی و انتخاب جامع تری از تجهیزات اداری دسترسی داشته باشید. باید برای فضای اداری خود هزینه کنید. این نوع فضای کاری نیز فرصت مناسبی برای همکاری با دیگران فراهم می کند.

 

دفتر طرح باز

به کارمندان اجازه می دهد تا خلاقانه درگیر شوند و به عنوان یک تیم کار کنند، مکان های کار به بخش های مختلف تقسیم نمی شوند.

کار با طرح باز به طور فزاینده ای محبوب می شود، به ویژه هنگامی که صحبت از تسهیل کار مشارکتی و خلاقانه می شود.

همه کارکنان در یک طبقه هستند و تشویق می شوند تا با هم کار کنند، در نتیجه، این نوع تنظیم می تواند برای کار تیمی و روحیه عالی باشد.

فضای اداری با پلان باز

 

دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی یک فضای اختصاصی در خانه کارکنان است که به تمام ابزار، منابع و تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل کار خود در خانه مجهز است.

در سال‌های اخیر، به دلیل تشویق بسیاری از کارگران به کار از خانه در طول همه‌گیری، فضاهای اداری خانگی افزایش یافته است. و در حالی که بسیاری از مردم در حال بازگشت به دفتر هستند، کار در خانه و ترکیبی بسیار محبوب است، به این معنی که بسیاری از کارگران هنوز در خانه می مانند یا زمان خود را بین خانه و اداره تقسیم می کنند.

دفتر خانه با صندلی و میز

 

دفتر خدماتی

یک دفتر خدماتی به عنوان دفتر مدیریت شده نیز شناخته می شود و این نوع دفتر را بیشتر در یک مرکز تجاری پیدا خواهید کرد.

فضاهای اداری خدماتی با هزینه ماهانه مشخص برای اجاره در دسترس هستند و یک محیط اداری همه کاره و سازنده را ارائه می دهند که می تواند نیازهای طیف گسترده ای از مشاغل مختلف را برآورده کند. تمام دفاتر خدماتی به طور کامل مدیریت می شوند و طیف وسیعی از امکانات از جمله دسترسی به اتاق های هیئت مدیره، قسمت پذیرش و آشپزخانه را ارائه می دهند.

 

کلاس های اداری

فضای اداری کلاس A چیست؟

فضای اداری کلاس A به یک ساختمان اداری با پرداخت های باکیفیت اطلاق می شود که دسترسی به جدیدترین سیستم های هنری را فراهم می کند و دسترسی استثنایی را ارائه می دهد.

فضاهای اداری کلاس A بسیار مورد توجه هستند زیرا معمولاً در بهترین مکان ها قرار دارند و بهترین امکانات را دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید انتظار داشته باشید که اجاره های بیشتری نسبت به فضای اداری کلاس B یا کلاس C پرداخت کنید.

دفاتر کلاس A اغلب دارای امکاناتی مانند:

 • خدمات دربان
 • حمام
 • سالن های استراحت
 • محل نگهداری دوچرخه
 • خدمات پیشخدمتی
 • امنیت
 • گزینه های غذاخوری
 • پارکینگ سرپوشیده
 • ورزشگاه ها
 • فضای بیرونی خصوصی

فضای کلاس B چیست؟

دفاتر کلاس B در میان طیف گسترده ای از مشاغل مختلف محبوب هستند و قیمت متوسط ​​اجاره را ارائه می دهند.

فضای اداری کلاس B با فراهم کردن فضاهای کاملاً کاربردی برای کسب‌وکارها که می‌توانند فعالیت‌های تجاری روزانه خود را انجام دهند، یک فضای اداری با کیفیت بالا، امکانات عالی و مکان‌های عالی را نیز فراهم می‌کند. مستاجران کلاس B معمولاً کسانی هستند که در فناوری اطلاعات، خدمات خلاقانه، مراکز تماس و مشاغل کوچکتر کار می کنند.

امکانات کلاس B ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پارکینگ در محل
 • اتاق های کنفرانس
 • محل نگهداری دوچرخه
 • غذاخوری به سبک کافه تریا یا کافه
 • فضای بیرونی مشترک
 • امنیت

فضای اداری کلاس C چیست؟

ساختمان‌های کلاس C معمولاً به سرمایه‌گذارانی فروخته می‌شوند که وقت خود را برای بازسازی آن‌ها به وضعیت کلاس B اختصاص می‌دهند.

مشاغلی که از فضاهای کلاس C استفاده می کنند معمولاً کارگران صنعتی هستند، از جمله کسانی که در بخش های مهندسی، محوطه سازی، امنیت، ساخت و ساز یا برق کار می کنند.

امکانات کلاس C ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پارکینگ در محل
 • اتاق های استراحت

میز اداری و یا صندلی اداری مناسب برای فضای اداری خود را تهیه کنید

هنگامی که فضای اداری ایده آل را پیدا کردید، باید به دنبال پر کردن آن با مبلمان اداری عالی باشید. در اینجا در دفتر گلدچوب، همه چیزهایی را که برای چیدمان دفتر خود نیاز دارید، را پیدا میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید