اگر دوست دارید دوستان و خانواده خود را سرگرم کنید، فضای ناهارخوری شما احتمالاً در خانه شما مفتخر است. 

در حالی که بسیاری می گویند آشپزخانه مهم ترین اتاق خانه است، فضای ناهارخوری شما مرکز واقعی زندگی در خانه شما است. و به عنوان مکانی که با دوستان و خانواده دور هم جمع می شوید، صندلی های غذاخوری شما باید با دقت و توجه خریداری شود. 

صندلی های مناسب راحتی و هارمونی را به فضای شما می آورند، اما صندلی های نامناسب می توانند اختلاف ایجاد کنند و تجربه ای ناخوشایند ایجاد کنند. 

در گلدچوب، ما می دانیم که جستجو برای صندلی های غذاخوری مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. در کنار طیف به ظاهر بی پایانی از گزینه ها، باید اندازه، رنگ، شکل، مواد و چندین فاکتور دیگر را نیز در نظر بگیرید.   

در این مقاله به برخی از مهم ترین عواملی که باید هنگام جستجوی صندلی ناهار خوری مناسب برای خانه خود توجه کنید، خواهیم پرداخت. 

پس از خواندن این مقاله، خواهید دانست که چگونه صندلی ناهارخوری مناسب فضای خود را انتخاب کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید.  

صندلی های شما باید چه اندازه و ارتفاعی داشته باشند؟

جدا از زیبایی شناسی، صندلی آشپزخانه شما باید متناسب با فضای شما باشند.  

برای راحتی و عملکرد، صندلی‌های ناهارخوری شما باید به‌خوبی در زیر میز قرار گیرند، بدون اینکه پاها احساس تنگی کنند یا تکیه‌گاه‌ها روی میز خراشیده شوند.  

ارتفاع استاندارد صندلی ناهار خوری 43 تا 50 سانتی متر (17 تا 20 اینچ) و ارتفاع متوسط ​​میز ناهارخوری بین 71 تا 81 سانتی متر (28 تا 32 اینچ) است. این اندازه گیری ها مهم هستند زیرا صندلی های شما باید به راحتی زیر میز شما قرار بگیرند و فضای کافی برای پاهای مهمانان فراهم کنند. 

حداقل 20 تا 30 سانتی متر (7.8 تا 11.8 اینچ) از صندلی تا میز بگذارید و از شلوغی بیش از حد میز با صندلی های زیاد خودداری کنید.   

در حالی که تعداد صندلی ها به اندازه میز شما بستگی دارد، باید هر صندلی را در فاصله 15 سانتی متری (6 اینچ) قرار دهید. این به مهمانان فضای کافی برای غذا خوردن و فضای آرنج می دهد. فاصله بین هر صندلی همچنین از برخورد صندلی ها با هم یا شلوغ به نظر رسیدن میز جلوگیری می کند.  

حتی زیباترین و راحت‌ترین صندلی‌ها نیز می‌توانند نامناسب به نظر برسند، اگر تناسب آن با مقیاس میز یا فضای ناهارخوری مناسب نباشد. 

چه سبکی به فضای شما می آید؟

آیا مواد صندلی باید با میز مطابقت داشته باشد؟ 

آیا می توانم صندلی های پارچه ای را با میز چوبی جفت کنم؟ 

صندلی ها باید بازو داشته باشند یا بدون بازو بهتر است؟ 

از تیم های نمایشگاه ما به طور مرتب این سوالات پرسیده می شود و در نهایت به میز و فضای شما بستگی دارد. 

از آنجایی که تعداد زیادی از سبک های صندلی ناهارخوری موجود است، توصیه می کنیم برای الهام گرفتن از وب سایت ما دیدن کنید. عکس‌ها را ذخیره کنید یا یک تابلوی خلق و خوی از سبک‌هایی که بیشتر به آن‌ها علاقه دارید ایجاد کنید، و این به شما کمک می‌کند تا در مورد سبکی که می‌خواهید به دست آورید تصمیم بگیرید. 

در دهه‌های گذشته، اتاق‌های غذاخوری بدون استفاده و از بقیه خانه جدا بودند. اتاق‌های غذاخوری سنتی که اغلب برای مناسبت‌های خاص رزرو می‌شوند، دارای یک میز ناهارخوری چوبی با صندلی‌های چوبی مشابه هستند. در مقابل، فضاهای غذاخوری معاصر باز و آرام هستند – دو عامل کلیدی که بر طراحی صندلی ناهارخوری مدرن تأثیر می‌گذارند.   

 در حالی که تمایل به یک اتاق غذاخوری جداگانه کاهش یافته است، نیازهای ما برای یک فضای غذاخوری راحت تغییر نکرده است. 

 در سال‌های اخیر، تمایل ما به زندگی با پلان باز به اتاق‌های غذاخوری سنتی پایان یافته است، اما «منطقه» غذاخوری کانون مهم پلان‌های طبقه معاصر است . 

ما نیاز داریم که فضاهای ناهارخوری‌مان راحت و کاربردی باشد، اما همچنین به آن‌ها نیاز داریم که با دکوراسیون خانه‌مان کار کنند، به زبان ساده، فضاهای غذاخوری ما باید هم در حین کار و هم در خارج از کار خوب به نظر برسند. 

اگر فضای ناهارخوری و میز شما کوچک است، صندلی های بدون بازو را در نظر بگیرید یا برای صرفه جویی در فضا، فقط صندلی های ناهارخوری را با بازوهایی در سر و پای میز قرار دهید. 

اگر فضای شما کوچک است، ممکن است بخواهید از صندلی‌های با پشتی بسیار بلند نیز اجتناب کنید، زیرا این صندلی‌ها می‌توانند جریان بصری را محدود کرده و فضا را کوچک جلوه دهند. با این حال، اگر به طور منظم از خانه کار می کنید، صندلی های ناهار خوری با پشتی استاندارد، انتخاب بهتری نسبت به صندلی های بدون پشتی، صندلی نیمکت یا چهارپایه خواهند بود. 

چه موادی با سبک زندگی شما سازگار است؟

 

انتخاب مواد مناسب برای صندلی ناهارخوری مستلزم در نظر گرفتن قیمت، دوام، نگهداری و عوامل سبک زندگی است.   

در نظر بگیرید که چگونه از فضای ناهارخوری خود استفاده می کنید و هر چند وقت یکبار روی صندلی های غذاخوری خود می نشینید. آیا فضای غذاخوری شما فقط برای صرف غذا و پذیرایی از دوستان است یا زمانی که از خانه کار می کنید ساعت های طولانی در آنجا خواهید نشست؟ 

اگر صندلی ناهارخوری شما به عنوان صندلی اداری شما دو برابر می شود، طراحی متریال با پشتی بلند ممکن است انتخاب بهتری نسبت به صندلی چوبی کم پشت باشد.    

به آنچه واقعاً برای سبک زندگی خود نیاز دارید فکر کنید…اگر عاشق سرگرمی هستید، اندازه میز ناهارخوری و انتخاب صندلی ها بسیار مهم است. مبلمان مناسب زندگی روزمره ما را بهبود می بخشد، اما نیاز به ارزیابی واقع بینانه از آنچه از آن نیاز داریم و نحوه استفاده از آن دارد.

اگر بچه‌های خردسال دارید، ممکن است از صندلی‌های چوبی بهره‌مند شوید، زیرا چوب تعمیر و نگهداری نسبتاً کمی دارد و تمیز کردن آن آسان است، به‌ویژه وقتی صحبت از ریختن آب‌میوه یا ریختن غذا باشد.  

 

تنظیم فضای ناهار خوری و سرگرمی عالی شما

هنگام طراحی فضای ناهار خوری، مردم اغلب ابتدا به میز ناهارخوری فکر می کنند، اما صندلی های ناهارخوری شما به همان اندازه میزی که زیر آن قرار می گیرند اهمیت دارند. 

صندلی های ناهار خوری عالی با سبک زندگی شما مطابقت دارند، عملکرد و سبکی را به فضای شما می آورند و طوری ساخته شده اند که یک عمر وعده های غذایی و خاطرات را حفظ کنند. اینها چند فاکتور کلیدی هستند که باید هنگام جستجوی صندلی ناهارخوری خود به خاطر بسپارید. 

در حالی که سبک، متریال و اندازه ملاحظات مهمی هستند، شما باید راحتی را در اولویت قرار دهید. برای اینکه صندلی های ناهارخوری شما برای خانه شما مناسب باشند، باید راحت باشند. بازدید از نمایشگاه ها و نشستن روی صندلی ها به صورت حضوری به شما این امکان را می دهد که تعیین کنید آیا این طرح نیازهای راحتی شما را برآورده می کند یا خیر. 

آزمایش صندلی ها به صورت حضوری همراه با اطلاعات فوق به شما کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید. 

برای انسجام و تعادل در فضای ناهارخوری خود، صندلی ناهارخوری خود را با میز ناهارخوری جفت کنید. اگر به راهنمایی در مورد نحوه انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای فضای خود نیاز دارید، با شماره 02191305123 تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید