در طول چند سال اخیر، طراحی دفتر دستخوش تغییر نسبتاً اساسی شده است. سازمان های بیشتری از سبک های معاصر با تمرکز بر ارگونومی محیط کار  و افزایش بهره وری علاوه بر زیبایی شناسی استقبال می کنند. در اینجا برخی از محبوب ترین سبک های طراحی اداری امروزی آورده شده است:

مینیمالیسم مدرن

طراحی مینیمالیستی دفتر دارای ظاهری تمیز و براق است که محیطی آرام را به نمایش می گذارد. با طرح رنگی ساده، فضای ذخیره سازی زیاد و فضا و نور فراوان مشخص می شود. فقدان بهم ریختگی به این معناست که کارمندان را بر روی چیزهایی که از همه مهمتر هستند متمرکز کند.

این سبک شامل استفاده از چند قطعه مبلمان اداری و تزئینات کمی است. به ذخیره سازی و عملکرد اهمیت زیادی می دهد. سیستم های بایگانی شیک  و قفسه های کتاب  برای بهبود ظاهر تمیز و جادار یک دفتر استفاده می شود. روشنایی از طریق نور طبیعی و چراغ های کوچک، چراغ های مخفی یا چراغ های آویز ساده به دست می آید. طرح به رنگ های بسیار کمی، معمولاً سفید، سیاه، خاکستری یا سایر رنگ های ملایم می چسبد.

دفتر کار جمعی همکاران

طرح اداری باز  در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اتاق های واضحی ندارد و فضاهای آن کاملاً محصور نیست. در عوض، ایستگاه های کاری متشکل از میزهای تکراری، صندلی ها و لامپ ها در کنار هم قرار می گیرند تا ردیف هایی را تشکیل دهند. ردیف ها اغلب خطی هستند. ایستگاه های کاری ممکن است فاقد پارتیشن باشند یا ممکن است با پانل های کوتاه یا صفحه نمایش جدا شوند. کل فضای اداری برای افزایش همکاری، ارتباطات و حس اجتماعی قابل مشاهده است.

دفاتر باز مدرن تمایل به ترکیب فضاهای مشترک دارند. این فضاها اجتماعی شدن را در میان کارکنان بخش های مختلف تشویق می کند. از آنجایی که ساعات طولانی نشستن در حال تبدیل شدن به یک نگرانی است، شرکت ها به طور فزاینده ای از جایگزین های سالم تری مانند میزهای ایستاده استفاده می کنند.

امروزی

طراحی اداری معاصر ترکیبی از زیبایی شناسی، پیچیدگی ظریف و عملکرد است. صندلی‌ها و مبل‌ها روکش‌های عجیب و غریب دارند و پایه‌هایشان نمایان است. آنها با پارچه های طبیعی بافت پوشیده شده اند. یک لابی اداری امروزی دارای مبلمان پیچیده، صندلی‌های جادار و سطوح تمیز است.

وقتی صحبت از رنگ به میان می‌آید، طراحی معاصر با طرح‌های رنگی متنوع و مواد کنتراست بالا مشخص می‌شود. معمولاً از چراغ‌های کم مصرف مانند LED و چراغ‌های حسگر حرکت استفاده می‌شود. قطعات هنری مدرن برای افزودن کمی جذابیت گنجانده شده است. پارتیشن بندی شیشه ای به طور گسترده ای برای جداسازی فضاهای کاری، ایجاد دفاتر برای مدیریت ارشد و اتاق هایی برای جلسات و ارائه ها استفاده می شود.

سبک با تکنولوژی بالا

طراحی سبک با تکنولوژی بالا شامل بسیاری از موارد نوآوری و آینده نگر است. قطعات مبلمان پیچیده و دارای اشکال هندسی دقیق، عمدتا مربع و مستطیل هستند. میزها دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند پورت های داده داخلی و پلاگین برای دستگاه ها هستند. اینها به کارمندان این آزادی را می دهد که در هر کجا که می خواهند کار کنند. نورپردازی شیک و سطوح پلاستیکی، فلزی و شیشه ای براق برای افزایش بصری فضا و ظرافت استفاده می شود. مناطق عملکردی با دیوارهای شیشه ای و موانع روشنایی از هم جدا می شوند.

اگر به این فکر می کردید که به دفتر خود تغییر چهره بدهید، یکی از سبک های طراحی دفتر کار محبوب بالا را در نظر بگیرید. همین عمل ساده می تواند تاثیر مثبتی بر بهره وری شما و کارمندانتان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید