با توجه به اینکه اکثر کارکنان اداری در حال حاضر از خانه کار می کنند، به راحتی می توان از خستگی کار از خانه (WFH) رنج برد. فرسودگی شغلی برای کارمندان دورکاری بسیار رایج است و بدون ابزار مناسب برای کمک به شکستن روز و تازه کردن ذهن خود، می توانید از نظر جسمی و ذهنی خسته شوید. در مبلمان اداری گلدچوب، ما از کارشناسان برای کار مولد و فعال در خانه جویا شده ایم. از راه‌هایی برای درگیر کردن ذهن تا دانستن زمان و نحوه استراحت، این ابزاری است که برای WFH در سال 2022 به آن نیاز دارید!

 

5 راه برای جلوگیری از فرسودگی شغلی در خانه

قدم زدن

بیرون رفتن برای پیاده روی یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس و بازنشانی ذهن است. ما می دانیم که گاهی اوقات به آسانی پوشیدن کت های خود و بیرون رفتن برای پیاده روی سریع در پارک نیست. آب و هوا، حال و هوای شما و موقعیت مکانی شما همگی می توانند بر انگیزه شما برای رفتن به آنجا و شروع به افزایش تعداد قدم ها تأثیر بگذارند، اما حتی یک قدم زدن کوتاه هم معجزه می کند. کارشناسان توصیه می کنند تلفن خود را در خانه بگذارید یا آن را خاموش کنید زیرا 10 تا 15 دقیقه برای تمرکز روی خود و انگیزه خود برای بقیه روز آینده وقت صرف می کنید. زمان پیاده روی خود را با ساعت مچی انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ جلسه مهم زوم را از دست ندهید!

یک فضای اداری اختصاصی ایجاد کنید

همه افراد به اندازه کافی خوش شانس نیستند که یک اتاق اختصاصی داشته باشند که بتوانند از آن به عنوان دفتر کار خانگی استفاده کنند، اما فضایی که برای کار در نظر گرفته شده است برای هر کسی که از خانه کار می کند ضروری است. اگر دفتر یا فضای مطالعه دارید، وقت بگذارید و هر گونه درهم ریختگی یا آشفتگی را از فضای کاری خود پاک کنید. بسته‌های کار خانگی ما  به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همه چیزهایی را که برای شبیه‌سازی محیط اداری نیاز دارید، از میز و صندلی گرفته تا کتابخانه، ارائه دهند. اگر در تلاش برای یافتن فضایی برای کار هستید، حتی پاک کردن یک فضای روی میز ناهارخوری می‌تواند شگفت‌انگیز باشد تا ذهن شما را به حالت کار درآورد و شاید مهم‌تر از آن، خودتان را از آن خارج کنید! فضایی روشن برای لپ تاپ، تلفن و لوازم ثابت و همچنین یک  صندلی اداری راحت، برای هر کسی که از خانه کار می کند ضروری است. به هر قیمتی از مبل یا کار روی تخت خود اجتناب کنید، شما نیاز به مرزهای مشخصی بین محل کار و مکانی که در آن استراحت می کنید دارید.

وقفه های خود را برنامه ریزی کنید

اگر در یک محیط اداری استاندارد کار می کنید، استراحت ناهار یا فرصت بازدید از آشپزخانه با همکاران خود را از دست می دهید، پس چرا وقتی در خانه کار می کنید فرصت را از دست نمی دهید؟ وقفه های برنامه ریزی شده فوق العاده مهم هستند، آنها به شما زمان بندی مشخصی برای انجام وظایف و همچنین انگیزه برای اتمام کارتان می دهند. از زمان خود برای لذت بردن از یک استراحت شایسته برای تهیه یک نوشیدنی گرم، لذت بردن از هوای تازه یا حتی یک جلسه تمرین سریع یا مدیتیشن استفاده کنید. سعی کنید ساعت ناهار خود را از صحبت های کاری دور نگه دارید، از ایستگاه کاری خود دور شوید و قبل از بازگشت به محل کار از مراسم آشپزی و لذت بردن از غذا لذت ببرید. اگر ضرب‌الاجل‌ها نزدیک است یا کارهای زیادی برای تکمیل دارید، رد شدن از وقفه‌ها آسان است، با این حال، زمانی که برای بازنشانی صرف می‌کنید، اطمینان حاصل می‌کند که جوان شده‌اید و آماده بازگشت به کار هستید.

 

یک سیستم پاداش ایجاد کنید

اگر متوجه شدید که از نظر ذهنی به دیوار آجری برخورد می کنید، چرا یک سیستم مبتنی بر پاداش ایجاد نمی کنید تا انگیزه لازم برای انجام وظایف خود را به شما بدهد؟ یک لیست دلهره آور کارهایی که باید انجام دهید، می تواند هر کسی را به سرعت به سمت خود سوق دهد، به خصوص بدون حمایت و انگیزه همکاران در یک محیط اداری معمولی. درست همانطور که والدین از نمودارهای ستاره ای برای پاداش دادن به فرزندان کوچکشان برای اتمام کارهایشان استفاده می کنند، شما نیز می توانید سیستم خود را برای به پایان رساندن وظایف کاری خود ایجاد کنید. جوایز کوچک می تواند خوردن وعده غذایی مورد علاقه خود برای ناهار، خوردن یک تخته شکلات در تعطیلات بعد از ظهر یا حتی ریختن یک لیوان چیزی خاص در پایان روز باشد. برای کارها و پروژه های بزرگتر، چرا به پاداش های بزرگتر نگاه نکنید؟ از خودتان با خرید آنلاین در روز پذیرایی کنید، یا چرا یک پایان زودهنگام در روز جمعه را برای لذت بردن از چت با یک دوست در فیس تایم برنامه ریزی نکنید؟ این جوایز نه تنها انگیزه شما را برای پاک کردن صندوق ورودی یا لیست کارهایتان افزایش می‌دهد، بلکه مقداری مثبت‌اندیشی لازم را به روال کاری شما تزریق می‌کند.

اجتماعی بمانید

ما قبلاً به این موضوع پرداخته‌ایم که بعد از یک روز طولانی با دوستان خود ملاقاتی طولانی داشته باشید، اما می‌خواهیم بر اهمیت ارتباط در این مدت تأکید کنیم. اگر عادت دارید روزهای خود را با یک تیم نزدیک یا در یک دفتر شلوغ بگذرانید، تغییر به کار انفرادی در خانه می تواند چالش برانگیز باشد. از سیستم‌های چت آنلاین برای بررسی همکاران و صحبت کردن در مورد پروژه‌های کاری، یا داشتن اطلاعاتی در مورد زندگی خارج از دفتر حداکثر استفاده را ببرید. اگر مدیر یا رهبر تیم هستید، چرا برای حفظ روحیه و در جریان نگه داشتن همه افراد، تماس های ویدیویی با تیم خود برنامه ریزی نمی کنید؟ مسابقه هفتگی می‌تواند به گرد هم آوردن همه کمک کند و به پایان هفته با آرامش کمک کند، به خصوص اگر بتوانید یک نوشیدنی مجازی نیز به اشتراک بگذارید. به سلامتی!

 

کار کردن در خانه می تواند دلهره آور باشد، به خصوص بدون اینکه تاریخ پایانی در نظر گرفته شود. مهم است که در این مدت خود را از نظر جسمی و روحی کنترل کنید تا از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید