وقتی صحبت از بهره‌وری در دفتر می‌شود، فقط حجم کاری یا مهارت‌های سازمانی شما نیست که نقش مهمی را ایفا می‌کند. محیطی که در آن کار می کنید نیز می تواند تأثیر زیادی بر میزان بهره وری شما داشته باشد. از چیدمان گرفته تا رنگ ها و حتی نورپردازی، طراحی مناسب دفتر کار به طور بالقوه می تواند بهره وری شما را در بین شما و کارمندانتان بهبود بخشد.

بنابراین در مورد محیط اداری چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟ ما از طریق چند ایده صحبت می کنیم که می تواند به بهبود تمرکز در محل کار شما کمک کند.

 

رنگ ها

روانشناسی رنگ چیزی است که می تواند بر رفتار انسان تأثیر بگذارد و این شامل بهره وری نیز می شود. انتخاب رنگ‌های مناسب می‌تواند بر روحیه، خلاقیت و رفاه کارکنان تأثیر بگذارد، بنابراین مهم است که در مورد طرح رنگ خود با دقت فکر کنید.

هنگام انتخاب رنگ‌های خود، همچنین باید سایه‌هایی را انتخاب کنید که با برند شرکت یا عملیات تجاری شما مطابقت داشته باشد. چه نوع برداشتی را می خواهید به کارمندان یا مشتریان و بازدیدکنندگان بدهید؟ در زیر یک راهنمای سریع در مورد رنگ ها و تاثیرات آنها آورده شده است.

  • قرمز – اغلب با قدرت و قدرت مرتبط است و می تواند ضربان قلب را افزایش داده و فعالیت امواج مغزی را افزایش دهد.
  • آبی – رنگ شرکتی است، آبی درک اعتماد و کارایی را می دهد. همچنین گفته می شود که فواید آرام بخشی دارد.
  • زرد – بسیاری رنگ زرد را با شادی و خلاقیت مرتبط می دانند. همچنین گفته می شود که روی اعتماد به نفس و انرژی ما تأثیر می گذارد.
  • سبز – سایه ای که گفته می شود الهام بخش و افزایش عملکرد خلاقانه است، سبز اغلب با هماهنگی، تعادل و طبیعت مرتبط است.
  • بنفش – گفته می شود که با تجمل مرتبط است، بنفش اغلب با مجلل و همچنین وفاداری همراه است.

برای اطلاعات بیشتر ، پست وبلاگ ما را بررسی کنید.

 

درجه حرارت

اگر در دفتر کار می کنید، از نبرد بی پایان ترموستات آگاه خواهید شد، اما هیچ کس دوست ندارد در محل کار خیلی گرم یا خیلی سرد باشد. لرزیدن، عرق کردن یا فکر کردن مدام در مورد اینکه چقدر گرم یا سرد هستید، می تواند عامل اصلی حواس پرتی باشد. طبق TUC ، کارمندان معمولا زمانی بهترین کار را انجام می دهند که دمای اتاق بین 16 تا 24 درجه سانتیگراد باشد. اگرچه در حال حاضر هیچ قانونی برای حداقل یا حداکثر دما وجود ندارد، اطمینان از راحت بودن اتاق برای همه کارمندان امری مهم است. اطمینان حاصل کنید که در تابستان تعداد زیادی فن و در زمستان منابع گرما کافی وجود دارد.

 

نورپردازی 

یک دفتر کار با نور کافی ضروری است و باید نور کافی برای کارمندان فراهم شود تا نور کافی برای انجام وظایف روزمره خود داشته باشند. در صورت امکان، نور طبیعی را هدف قرار دهید زیرا این می تواند به بهبود خلق و خو، شادی و تندرستی کمک کند. هنگام انتخاب نورهای مصنوعی، مطمئن شوید که این موضوع را کاملا در نظر بگیرید، زیرا نور بد می تواند منجر به خستگی، سردرد و حتی خستگی چشم شود.

 

ذخیره سازی

اگرچه بسیاری از محل‌های کار اکنون بدون کاغذ می‌شوند یا استفاده از کاغذ را کاهش می‌دهند، به هم ریختگی همچنان می‌تواند به یک مشکل تبدیل شود. یک دفتر سازماندهی شده می تواند به کارمندان کمک کند تا تمرکز کنند و بهره وری خود را بهبود بخشند، بنابراین بهم ریختگی باید به حداقل برسد. اطمینان حاصل کنید که محیط شما دارای فضای مناسب  اداری  مانند کمدها و کمدهای بایگانی (فایلینگ و کتابخانه) است تا اطمینان حاصل کنید که فضای کار مرتب و تا حد امکان سازماندهی شده است.

 

پاکیزگی

علاوه بر سازماندهی و بدون شلوغی دفتر، حفظ محیطی تمیز برای کارمندان نیز مهم است. نه تنها به دلایل بهداشتی ضروری است، بلکه یک مطب تمیز می تواند به جلوگیری از انتشار میکروب ها و کاهش احتمال ابتلای افراد به روزهای بیماری کمک کند. برای کمک به حفظ سلامت کارکنان، همیشه با نظافت منظم در محل کار، سطح بالایی از بهداشت را رعایت کنید.

 

نشستن

یک صندلی راحت برای هر کارمند و بهره وری آنها ضروری است. هیچ کس صندلی ناراحت کننده را دوست ندارد، بعلاوه، موقعیت نادرست نشستن می تواند منجر به وضعیت بد بدن شود که می تواند بر سلامت شما نیز تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از کشیدگی کمر و گردن، مطمئن شوید که کارمندان  صندلی اداری راحت یا ارگونومیک  دارند تا به ارتقای وضعیت نشستن سالم کمک کنند.

 

میز

علاوه بر صندلی، میز و سطوح کار نیز باید در نظر گرفته شود. میز اداری ارگونومیک  می توانند فضای کاری راحت تری را برای کارمندان فراهم کنند. اطمینان حاصل کنید که شکل میز با نیازهای آنها مطابقت دارد و فضای کافی برای انجام کار خود را در اختیار آنها قرار می دهد. همچنین ممکن است بخواهید میزهای ساده ای را در نظر بگیرید تا فضا را با مبلمان حجیم بیش از حد شلوغ نکنید.

 

مناطق تعیین شده

داشتن مناطق مشخص شده یا اختصاص اتاق ها برای استفاده های خاص می تواند به چیدمان اداری کارآمدتر کمک کند. تقسیم فضای کاری به بخش‌هایی برای کار، استراحت و جلسات می‌تواند یک دفتر سازمان‌دهی‌شده‌تر ایجاد کند که می‌تواند منجر به بهبود تمرکز کارکنان شود. اگر دفتری با طرح باز دارید،  غلاف های جلسه را  در مناطق خاصی قرار دهید تا فضایی خصوصی برای جمع شدن تیم ایجاد کنید.

 

نوشیدنی و تنقلات

ارائه نوشیدنی به کارکنان یک راه عالی برای بهبود بهره وری در محل کار است. اطمینان از هیدراته بودن و پرانرژی بودن کارکنان به آنها کمک می کند تا در طول روز انرژی کافی داشته باشند. میان وعده های سالم مانند میوه و آجیل یا حتی یک گزینه صبحانه سالم را برای کسانی که زود شروع می کنند در نظر بگیرید.

 

گیاهان 

همانطور که قبلاً ذکر شد، رنگ می تواند تأثیر مثبتی بر روحیه و رفاه کارکنان داشته باشد، بنابراین می توانید سبزی را به شکل گیاهان وارد دفتر کار کنید. آوردن فضای باز به داخل و محاصره شدن در طبیعت می تواند به کاهش سطح استرس در بین کارکنان کمک کند. قرار دادن چند گیاه مصنوعی در اطراف دفتر کار را در نظر بگیرید تا کمی رنگ و طبیعت را به محیط کارتان بیاورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات مفید اداری، وبلاگ های دیگر ما را بخوانید . یا برای خرید مبلمان اداری از تامین کننده ای که می توانید به آن اعتماد کنید، همین امروز با مبلمان اداری گلدچوب خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید