مبلمان ستون فقرات هر دفتری است. هم چیدمان و هم عملکرد فضای اداری را فراهم می کند. به طور معمول، وقتی صحبت از مبلمان اداری می شود، همیشه تاکید بر سبک و رنگ مبلمان و متریال بوده است.  همانطور که گفته شد، انتخاب های اصلی که می توانید برای تلاش های مبلمان اداری خود استفاده کنید، چوب و استیل هستند. بیایید این دو را با هم مقایسه کنیم.

مبلمان اداری فلزی

با پیشرفت در زمینه متالورژی، مبلمان اداری فلزی، به ویژه فولاد، شهرت زیادی در زمینه مبلمان کسب کرده است. این بیشتر به دلیل مزایای اصلی مبلمان استیل است: دوام و استحکام. با توجه به فرآیند تولید انعطاف پذیر، مبلمان استیل را می توان به شکل ها و فرم های بی شماری درآورد. این به شما امکان می دهد در چیدمان فضای اداری خود خلاقیت بیشتری داشته باشید. مبلمان فلزی به طور کلی یک انتخاب کاربردی و همه کاره است. مبلمان فلزی می توانند اشیای سنگین مانند کامپیوتر، فایل ها یا کتاب ها را به راحتی در خود جای دهند. در صورت آسیب دیدگی، تعویض یا تعمیر مبلمان فلزی آسان است. 

با این حال، برخی از معایب برای مبلمان فلزی وجود دارد. اولاً، اغلب سنگین است و جابجایی آن دشوار است. این بدان معناست که چیدمان مجدد یا حمل و نقل مبلمان اقدامی بسیار دشوارتر و گران‌تر  از آن چیزی است که در ابتدا تصور می‌شود. همچنین، هزینه خود مبلمان و هر گونه هزینه کارگری همراه می تواند بالا باشد.

 

مبلمان اداری چوبی

شاید رایج ترین، تنوع مبلمان چوبی برای بسیاری از مشاغل انتخابی باشد. تولید مبلمان چوبی اغلب آسان‌تر و خرید ارزان‌تر است. مبلمان چوبی معمولاً می توانند به راحتی رنگ یا شکل داده شوند و در نتیجه زیبایی برای فضای اداری ایجاد می شود. آنها همچنین در دوام، طول عمر و استحکام مواد با مبلمان فلزی رقابت می کنند. علاوه بر این، مبلمان اداری چوبی ممکن است گاهی حتی از مبلمان فلزی سنگین‌تر باشد. نوع چوب و پرداخت مورد علاقه خود را در نظر داشته باشید. چوب ضعیف تر مانند تخته خرده چوب ممکن است نیاز به تعویض مکرر داشته باشد و هزینه های کلی را بالا ببرد. تخته های خرده چوب راحت تر از چیزی مانند بلوط جامد آسیب می بینند. بسته به سبک اداری شما، زیبایی چوب سنتی ممکن است جذاب تر باشد یا ظاهر فلزی مدرن تری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید