چه در حال حرکت به یک محیط جدید باشید و چه به فضای کاری موجود خود تجدید نظر کنید، سفارش مبلمان اداری جدید هم هیجان انگیز و هم دلهره آور است. به نظر می رسد که گزینه های بی پایانی وجود دارد، به خصوص اگر قصد طراحی مبلمان اداری سفارشی را دارید .

با این حال، قبل از شروع سفارش دادن، لازم است اندازه‌گیری فضای اداری خود را بدانید تا مبلمان جدیدی که به آن توجه دارید در نهایت به طرز ناخوشایندی در فضای کاری شما قرار نگیرد. ما راهنمای اندازه گیری فضای اداری خود را برای مبلمان جدید به شما آموزش می دهد.

نحوه محاسبه مترمربع اداری

داشتن یک دید کلی از ابعاد فضای کاری دفتر شما، طراحی چیدمان جدید شما را راحت می کند. مطمئن شوید که یک دفترچه یادداشت، ماشین حساب و یک متر نواری در دسترس دارید، سپس این نکات را برای محاسبه متراژ دفتر خود دنبال کنید.

نکته شماره 1. هر بار با یک اتاق برخورد کنید. با شمارش تعداد اتاق ها یا مناطق مختلفی که برای اندازه گیری نیاز دارید شروع کنید و برای هر کدام یک صفحه در دفترچه یادداشت خود مشخص کنید.

نکته شماره 2. اگر اتاق چهار ضلعی است (مثل مستطیل یا مربع)، طول یک دیوار و عرض دیوار مجاور آن را بر حسب متر اندازه بگیرید، سپس دو رقم را ضرب کنید تا متراژ آن اتاق را محاسبه کنید. متراژ مربع برای قیمت گذاری و سفارش، بودجه بندی هزینه مبلمان اداری به ازای هر مترمربع، تعیین هزینه فضا برای هر کارمند، محاسبه هزینه و درآمد به ازای هر مترمربع فضای اداری اشغال شده و موارد دیگر مهم است.

نکته شماره 3. آنچه واقعاً برای سفارش صحیح مبلمان اداری باید بدانید، ابعاد کلی یک اتاق و نحوه قرار گرفتن مبلمان در آن فضا است. برای ترسیم دیوارهای خود از کاغذ یا نرم افزار استفاده کنید. فراموش نکنید که درها و پنجره ها را اضافه کنید. با استفاده از همان مقیاس، نقشه‌های میز، صندلی و میز کنفرانس را رها کنید تا ببینید که چگونه می‌شوند. شما نمی خواهید یک میز کنفرانس 4 متری برای یک اتاق 3.5 متری سفارش دهید.

نکته شماره 4. برای اتاق های مثلثی، طول بلندترین دیوار و ارتفاع اتاق را اندازه بگیرید، سپس آنها را ضرب کنید. این رقم را بر دو تقسیم کنید تا متراژ اتاق را محاسبه کنید.

نکته شماره 5. مطمئن شوید که به وسایل دیواری که نباید توسط مبلمان مسدود شوند، مانند پریزها، ترموستات ها، کپسول های آتش نشانی یا ستون ها توجه کنید. چند سانتی متر فضا را پشت مبلمان کنار دیوار بگذارید تا بتوانید بدون جابجایی اثاثیه سنگین و پر بار به پریزها دسترسی داشته باشید.

نکته شماره 6. هنگام اندازه گیری ارتفاع سقف، به موانعی مانند کانال ها، آبپاش ها یا وسایل روشنایی توجه کنید.

نکته شماره 7. همیشه راهروها و درها را در اندازه گیری های خود بگنجانید. اینها بیشترین ترافیک در یک دفتر هستند و شما و همکارانتان برای دسترسی به آنها مجبور نیستید به طرز عجیبی دور میز یا کابینت بچرخید. در اطراف میزهای کنفرانس فضای کافی بگذارید تا ویلچر به راحتی از آن عبور کند.

راهنمای ابعاد مبلمان اداری: نحوه انتخاب مناسب برای اولین بار

در کنار اندازه‌گیری فضای اداری، باید ابعاد مبلمانی که می‌خواهید بخرید را بدانید. در حالی که این کار در ظاهر ساده به نظر می رسد، شما همچنین باید فضای اضافی مورد نیاز مبلمان را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به فضای اضافی برای باز کردن کشوها یا درهای کابینت نیاز دارید.

هنگام محاسبه فضایی که یک قطعه مبلمان اشغال می کند، سه معیار وجود دارد: عرض، ارتفاع و عمق.

  • عرض (W): اندازه گیری مورد از یک طرف به طرف دیگر
  • ارتفاع: (H): اندازه گیری آیتم از کف (در صورت ایستادن) تا بالای محصول
  • عمق (D): اندازه گیری آیتم از جلو به عقب

همانطور که قبلا ذکر شد، در صورت وجود درب یا کشو روی مبلمان، باید فضای آن را در محاسبات خود اضافه کنید. شما می توانید فضای مورد نیاز خود را با اندازه گیری عرض و عمق کشوها و عرض درهای کابینت محاسبه کنید. امیدواریم این راهنما به شما در درک نحوه اندازه‌گیری فضای اداری برای مبلمان جدید کمک کند. برای جمع بندی، باید با محاسبه اندازه گیری های فضای اداری خود (از جمله محل قرارگیری وسایل، راهروها و درها) و توجه به ابعاد مبلمانی که امیدوارید خریداری کنید، شروع کنید. با این اطلاعات، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه ریزی کنید که هر قطعه کجا به بهترین وجه جا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید