ورزش استرس و عملکرد روانی را تسکین می دهد و روابط اجتماعی و عملکرد کاری را بهبود می بخشد. بسیاری از مردم فکر می کنند که برای تناسب اندام باید به طور منظم فعالیت بدنی شدید انجام دهند، با این حال، یک کارمند می تواند از فضای اداری موجود خود استفاده کند و با کمک میز اداری و صندلی اداری ورزش کند. در زیر چند تمرین با وسایل اداری وجود دارد که می توانید برای حفظ تناسب اندام از آنها استفاده کنید.

یک صندلی با پایه های ثابت تهیه کنید. برای دستیابی به نتایج عالی از این تمرین، باید بدن خود را به روش صحیح قرار دهید. به لبه صندلی خود حرکت کنید. پاهای خود را در مقابل خود قرار دهید، دستان خود را در دو طرف باسن خود قرار دهید و لبه های صندلی را بگیرید. بدن خود را تا حد تعیین شده به سمت بالا و پایین به سمت زمین بالا ببرید.

بر اساس تمرین بالا، این تمرین واقعاً روی هسته شما کار می کند. بدن خود را در وضعیت عمودی قرار دهید، اما هر دو پا را همزمان بالا بیاورید. به آرامی آنها را به سمت زمین پایین بیاورید تا زمانی که 10 تا 20 سانتی متر از زمین فاصله بگیرند. آنها را تا جایی که می توانید در آنجا نگه دارید و سپس استراحت کنید. همین تمرین را به مدت 10 دقیقه تکرار کنید.

روی صندلی اداری خود بنشینید و اگر فضای کافی برای حرکت پا در زیر میز اداری وجود ندارد کمی به عقب حرکت کنید. بدن خود را به موازات تکیه گاه صندلی در وضعیت عمودی قرار دهید. پای راست خود را در حالت موازی با زمین بلند کرده و به مدت 20 ثانیه در جای خود نگه دارید. همین کار را برای پای چپ انجام دهید و همین کار را برای هر دو پا به مدت 10 دقیقه تکرار کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر، می‌توانید وزنه‌هایی را اضافه کنید.

میز تردمیل بهترین مبلمان اداری برای کارمندانی است که ورزش کردن را دوست دارند و هنگام نشستن ورزش کردن برایشان ناراحت کننده است. میز تردمیل می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد، عضلات شما را تقویت کند، درد مفاصل شما را کاهش دهد و بدن و ذهن شما را سالم نگه دارد. شما سرعت ایده‌آل را انتخاب می‌کنید و می‌توانید در حین انجام چند کار با سایر مسئولیت‌های اداری بدوید.

این تمرین خاطرات دوران کودکی شما را زنده می کند، که در آن روی یک صندلی چرخان می نشینید و دور خانه می چرخید. تنها تفاوت این تمرین این است که از عضلات شکم و بقیه قسمت بالای بدن خود از کمر برای چرخش استفاده می کنید. شما نباید از بازوها، انگشتان خود استفاده کنید یا پاهای خود را بالا بیاورید. فشار باید روی عضلات شکم باشد تا حرکت چرخشی حفظ شود. می توانید تا زمانی که بخواهید بچرخید، اما حد مجاز 20 چرخش است.

برای تناسب اندام در محل کار نیازی به فضای بزرگ یا شرکت در جلسات باشگاه ندارید.
می توانید از فضای اداری خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید