در حالی که بسیاری از مدیران دفاتر برای بازگشت کارکنان خود با تجدید دفتر آماده می شوند، بسیاری از افرادی که در چند سال گذشته در خانه کار کرده اند ممکن است در صورت تغییر روال عادی احساس ناآمادگی کنند.

ما می‌خواستیم ببینیم مردم در مورد بازگشت به دفتر چه احساسی دارند، بنابراین نگاهی به نگرش کارمندان نسبت به بازگشت به دفاتر و نشستن برروی صندلی اداری انداخته‌ایم، از جمله آنچه را که در مورد کار از خانه بیشتر از همه حسرت می‌خورند، در کنار چه چیزی، اگر چیزی باشد، آنها مشتاقانه منتظرند که آیا زمانی نیاز به بازگشت داشته باشند.

چه چیزی را در مورد کار از خانه بیشتر از دست خواهیم داد؟

بر اساس یافته‌ها، برخی از مهمترین چیزهایی که کارمندان در مورد کار از خانه بیش از همه حسرت خواهند خورد به شرح زیر است:

 • بدون رفت و آمد (49%)
 • دراز کشیدن/ دیرتر از حد معمول بیدار شدن (42%)
 • آرامش و سکوت (41%)
 • کار با لباس خواب (28%)
 • گذراندن زمان بیشتر با دوستان پشمالو خود (26%)

چه چیزی را در مورد دفتر از دست داده ایم؟

با نگاهی به چیزهایی که کارمندان پیش از بازگشت بیشتر مشتاقانه منتظر آن هستند، اگرچه 15٪ اظهار می کنند که منتظر چیزی نیستند، برخی از عوامل اصلی عبارتند از:

 • شایعات و شوخی های اداری (35%)
 • اجتماعات بعد از کار از جمله نوشیدنی (31%)
 • جلسات بزرگ و مشترک (18%)
 • مزایایی مانند غذای رایگان (17%)
 • فرار از مسئولیت های مراقبت از کودکان (14%)

مشاوره برای بازگشت و روال اداری

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از کارگران ممکن است قبل از بازگشت به دفتر کمی مضطرب شوند، زیرا اکنون سال ها از خانه کار می کنند. بنابراین، برای کمک به کارمندان برای آماده‌سازی بهتر، با جولیان هال، یکی از بنیان‌گذاران دنیای درونی من  برای سه نکته مهم صحبت شده است:

 1. پیش از رزرو جلسات حضوری

برقراری ارتباط مجدد و داشتن جلسات فیزیکی با کسانی که از دست داده اید را ماموریت خود قرار دهید. خیلی بهتر است که بازگشت به دفتر را با جلسات لذت بخش شروع کنید. این را به عنوان اولین روز کاری در نظر بگیرید که بخشی از زندگی شما ایجاد رابطه با همکاران بود. 

 1. خود را از قوانین جدید دفتر آگاه کنید

قبل از بازگشت، باید از قوانین جدیدی که فضای اداری شما برای اطمینان از ایمنی کارکنان خود اعمال کرده است مطلع شوید. کمی زمان بگذارید تا خود را با قوانین جدید آشنا کنید و هر گونه سوال یا نگرانی را با کارفرمای خود در میان بگذارید. انجام این کار اطمینان حاصل می کند که از نظر ذهنی برای اینکه چگونه دفتر ممکن است هنگام بازگشت شما تغییر کرده باشد، آماده هستید.

 1. نفس کشیدن

از تنفس برای مدیریت احساسات خود استفاده کنید. قبل از اینکه به دلیل محدودیت ها یا رفتاری که با آن موافق نیستید به اضطراب و یا قیام برای مبارزه برخاستید، توقف کنید و 60 ثانیه روی تنفس خود تمرکز کنید. این دو مزیت دارد؛ شما در حال درگیر شدن با سیستم عصبی پاراسمپاتیک خود هستید و شروع به کاهش آدرنالین در سیستم خود می کنید و به جای واکنش به خود زمان می دهید تا پاسخ دهید.

چگونه روز را آسان تر کنیم

بسیاری از کارفرمایان یک خط مشی بازگشت مرحله به مرحله را برای کارمندان تعیین کرده اند تا به سهولت بازگرداندن آنها کمک کند، بنابراین توصیه می کنیم قبل از بازگشت این مطلب را بخوانید تا کاملاً از تغییرات و آنچه از شما در روزهای کاری انتظار می رود آگاه باشید.

شما همچنین باید بازگشت رفت و آمد را در نظر بگیرید. از آنجایی که مدت زیادی است که رفت و آمد روزانه را تجربه نکرده اید، یک اجرای آزمایشی به شما کمک می کند تا تعیین کنید که این رفت و آمد چقدر طول می کشد، یا اینکه آیا مسیر آسان تری وجود دارد که بتوان طی کرد.

اگر یک رهبر کسب و کار هستید، با یک سبد خوش آمدگویی یا یک رویداد تیمی (آگاهانه از نظر ایمنی) مانند باربیکیو یا پیک نیک، کاری کنید که کارکنان خود به هنگام بازگشت به دفتر احساس استقبال کنند. از آنها در مورد نگرانی هایشان بپرسید، و اینکه چگونه می توانید انتقال را تا حد امکان برای آنها آسان کنید.

نکات بیشتر در مورد چگونگی فعال بودن در یک دفتر را در وبلاگ های ما را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید