از آنجایی که کارهای دستی بیشتر و بیشتر توسط ماشین آلات انجام می شود، برای بسیاری، زندگی در میز اداری در حال افزایش است. البته، از آنجایی که زمان کمتری را در خارج از منزل می گذرانیم و زمان بیشتری را در داخل دفتر می گذرانیم، به طور کلی سبک زندگی کم تحرک تری داریم.

این نه تنها می تواند باعث افزایش سردرد و مشکلات بینایی شود، بلکه می تواند منجر به وضعیت نامناسب نیز شود. وقتی میانگین زمانی را که یک کارمند اداری روس صندلی کارمندی خود می گذراند، محاسبه می کنید، اعداد بسیار شگفت انگیز هستند:

 • 6.5 ساعت در روز
 • حدود 1700 ساعت در سال
 • در مجموع حدود 67 روز در سال

در واقع، در طول عمر خود، یک کارمند متوسط ​​می تواند تا 90000 ساعت را جلوی یک میز بنشیند. خیلی به نظر می رسد، درست است؟ با توجه به زمان زیادی که پشت میز صرف می شود، سرمایه گذاری روی مبلمان اداری که سبک زندگی ما (و به طور خاص وضعیت بدن ما) را بهبود می بخشد، مطمئنا ارزشش را دارد. بنابراین، آیا میزهای ایستاده کمک می کنند؟

تیم گلدچوب مزایای میزهای نشسته و قابل تنظیم ارتفاع را شامل نکات مفیدی در مورد نحوه استفاده صحیح از میز و عادات بدی که باید از آنها اجتناب کنید را بررسی کرده است.

آیا میزهای ایستاده برای شما بهتر هستند؟

خلاصه بله! میزهای ایستاده می توانند بسیار مفید باشند و کیفیت زندگی کاری شما را بهبود بخشند، اما فقط زمانی که به درستی استفاده شوند (اطلاعات بیشتری در مورد آن بعدا ارائه خواهیم کرد).

بزرگسالان در حال حاضر به طور متوسط ​​بین شش تا هفت ساعت در روز را پشت میز مدیریتی می گذرانند، و این بدون احتساب زمان تفریحی که برای رایانه های شخصی و کنسول های بازی سپری می کنند، هنگام بازگشت به خانه است. مسئله این است که بدن ما طوری طراحی نشده است که حدود ⅓ از روز را در حالت بی تحرک قرار دهد. اندام ها، ستون فقرات و گردن به طور ذاتی به هم مرتبط هستند و زمان زیادی که در حالت ایستا قرار می گیریم می تواند باعث فشار بر گردن و دیسک، مشکلات گردش خون، تحلیل ماهیچه ها و حتی ضعیف شدن استخوان ها شود.

با سرمایه گذاری روی میزهایی مانند میز دراز و تنظیم ارتفاع، می توانید خطر ابتلا به چنین علائمی را به طور چشمگیری کاهش دهید و به خود اجازه می دهید در یک لحظه بین حالت ایستاده و نشسته جابجا شوید. این امر تحرک و فعالیت شما را در طول روز افزایش می دهد و در عین حال استرس های فیزیکی ناشی از نشستن طولانی مدت را کاهش می دهد.

صندلی انتظار بیمارستانی

علاوه بر مزایای فیزیکی میزهای ایستاده، شما همچنین متوجه خواهید شد که عوامل مهمی مانند خلاقیت، تمرکز و بهره‌وری به چند مورد بهبود یافته است. افزایش جریان خون در اطراف بدن شامل جریان خون به مغز نیز می شود، این به نوبه خود، نحوه احساس و نحوه کار ما را بهبود می بخشد. در کنار افزایش بهره وری تا 10 یا 20 درصد.

همه این مزایا و موارد دیگر در انتظار تعویض مبلمان اداری خود هستند، اما همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، تنها با استفاده کارآمد و مؤثر از مزایای فیزیکی و ارگونومیکی میز ایستاده بهره مند خواهید شد.

نحوه استفاده از میز ایستاده

اگرچه ممکن است به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما از اینکه چگونه بسیاری از افراد از میزهای ایستاده خود سوء استفاده می کنند و تمام مزایایی که این سبک سازگار از مبلمان اداری ارائه می دهد را از دست می دهند شگفت زده خواهید شد.

برای کمک به شما، در اینجا لیستی از مراحل ساده در مورد نحوه استفاده صحیح از میز ایستاده آورده شده است.

 1. بین نشستن و ایستادن جابجا شوید – اگرچه ایستادن مفید است و جریان خون را افزایش می دهد، اما این بدان معنا نیست که ایستادن تمام روز برای شما نیز مفید است! در عوض، باید بین نشستن و ایستادن متناوب باشید، کارشناسان توصیه می کنند به ازای هر 1-2 ساعت نشستن، 1 ساعت بایستید.
 2. به طور منظم استراحت کنید – استراحت های منظم کمک می کند، حتی اگر فقط برای پنج دقیقه اینجا و آنجا باشد. اگرچه ایستادن پشت میز کمک می‌کند، اما حرکت کردن، کشش، استراحت دادن به چشم‌ها و دور کردن ذهنتان از کار در دستتان برای مدتی مفید است. مقداری مهلت منظم را در روز خود در نظر بگیرید، حتی یادآورهایی را تنظیم کنید تا حافظه خود را آرام کنید.
 3. موقعیت صفحه کلید و ماوس خود را تغییر دهید – هنگامی که به طور متناوب بین نشستن و ایستادن قرار می گیرید، مهم است که به یاد داشته باشید که موقعیت ایده آل مچ برای صفحه کلید و ماوس شما نیز تغییر خواهد کرد. این زاویه باید در هنگام نشستن کشیده و به سمت بالا متمایل شود، و اگر در هنگام تغییر وضعیت در نظر گرفته نشود، ممکن است درد و ناراحتی مچ دست را تجربه کنید.
 4. استفاده از تکیه گاه بازو و تشک های ضد خستگی – استفاده از تکیه گاه های بازو که مستقیماً از نوک شماره 3 هدایت می شود، می تواند هنگام جابجایی از حالت ایستاده به نشسته نیز بسیار مفید باشد. این پدهای نرم معمولاً جلوی صفحه کلید یا ماوس شما قرار می گیرند و برای کاهش فشار روی مچ طراحی شده اند. تشک‌های ضد خستگی نیز بسیار توصیه می‌شوند، معمولاً در خطوط تولید یا پیش‌خوان استفاده می‌شوند، وقتی در کنار میز ایستاده استفاده می‌شوند به همان اندازه مؤثر هستند.
 5. موقعیت میز و صفحه نمایش خود را تنظیم کنید – در نهایت، مهم است که ارتفاع میز و صفحه نمایش کامپیوتر را نسبت به موقعیت خود در نظر بگیرید. این نه تنها راحت تر بودن شما را تضمین می کند، بلکه خطر آسیب دیدگی را نیز به حداقل می رساند. پیشنهاد می کنیم بر اساس قد خود، اطلاعاتی را در مورد بهترین موقعیت میز و صفحه نمایش خود جستجو کنید. به عنوان یک راهنمای تقریبی، توصیه می شود که فردی با قد متوسط ​​5 فوت 11 اینچ، میز ایستاده خود را در ارتفاع آرنج قرار دهد، ارتفاع آن باید حدود 44 اینچ و صفحه نمایش در فاصله 20 تا 28 اینچ از صورت قرار گیرد.
قیمت بهترین صندلی کامپیوتر

عادات بدی که باید از آنها اجتناب کنید

استفاده از میز ایستاده فواید زیادی دارد، اما عادات بدی نیز وجود دارد که باید از وارد شدن به آنها نیز اجتناب کنید.

برای اطمینان از اینکه از میز نشستن خود به درستی استفاده می کنید و خطر آسیب احتمالی برای خود یا دیگران را ندارید، ما لیستی از اشتباهات رایج را جمع آوری کرده ایم که باید از آنها دوری کنید.

 1. برای مدت طولانی بلند نشوید – شاید واضح ترین عاملی که باید از آن اجتناب کنید ایستادن برای مدت طولانی است. همانطور که قبلاً ذکر شد، کلید استفاده از میز ایستادن به بهترین شکل این است که بین حالت نشسته و ایستاده به طور متناوب استفاده کنید. زیاده روی در هر چیزی چیز بدی است و ایستادن طولانی مدت می تواند باعث ایجاد فشار روی زانوها و مچ پا شود و همچنین باعث احساس خستگی شود.
 2. ایستادن در محل – بسیاری از مردم این تصور را دارند که هنگام استفاده از میز ایستاده باید در نقطه ای روت شوید، اما این به سادگی اینطور نیست. یکی از مزایای متعدد میز ایستاده این است که به شما امکان تحرک بیشتر را می دهد تا به طور کامل در اطراف حرکت کنید و از تمام فضایی که میز یا محیط کاری شما ارائه می دهد استفاده کنید.
 3. میز ایستاده خود را در ارتفاع نامناسب قرار دهید – همانطور که در نکات خود در مورد استفاده صحیح از میز ایستاده به آن اشاره کردیم، مهم است که میز نشستن خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا احساس راحتی کنید و آسیب نبینید. اطلاعات مناسب را با برخی از اندازه‌گیری‌های راهنما بر اساس قد خود بیابید و برای اطمینان از شادی و راحتی خود بازی کنید.
 4. وضعیت بدنی نامناسب – وضعیت بدنی در زندگی روزمره مهم است، اما زمانی که صحبت از استفاده کارآمد از میز ایستاده به میان می آید، اهمیت ویژه ای دارد. ایستادن نامناسب یا نادرست می‌تواند مدت زمانی را که می‌توانید بایستید کاهش دهد یا حتی باعث آسیب‌های ناشی از کمر و گردن شود. شما باید در حالت ایستاده بایستید و سر خود را به عقب و باسن خود را به صورت عمودی نگه دارید، همچنین باید به موقعیت های صحیح میز و مانیتور پایبند باشید.
 5. فقدان تکیه گاه بازو و تشک های ضد خستگی – پاهای خسته و درد مفاصل در مطب بسیار رایج هستند و چنین علائمی نشانه مطمئنی از استفاده نادرست از میز ایستاده یا بدون تکیه گاه های مناسب است. تکیه گاه های بازو شما را از هر درد دردسرساز مچ نجات می دهد، در حالی که تشک های ضد خستگی به این معنی است که کمی بالشتک اضافی خواهید داشت و می توانید به راحتی برای مدت طولانی تری بایستید.
قیمت مبلمان اداری لوکس

یکی دیگر از عوامل مهم، سرمایه گذاری در نوع مناسب صندلی اداری است . یک صندلی باکیفیت می تواند در مورد کیفیت زندگی کاری شما تفاوت ایجاد کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که انتخاب صندلی شما به شما امکان پشتیبانی مناسب و راحتی زیادی را می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید