آنچه ما در بدن خود قرار می دهیم تا حد زیادی بر عملکرد ما در زندگی روزمره از جمله زندگی کاری تأثیر می گذارد. در حالی که برخی افراد برای حفظ تناسب اندام یا حفظ وزن مورد نظر خود خوب غذا می خورند، رژیم غذایی سالم می تواند فواید دیگری نیز داشته باشد. خوب غذا خوردن در محل کار انرژی بیشتری را فراهم می کند و کارمندان را قادر می سازد در ساعاتی که در جلسات یا پشت میز اداری می گذرانند بهره وری بیشتری داشته باشند. بنابراین چه نوع غذایی باید در محل کار بخورید تا مغز خود را تیز نگه دارید و انرژی خود را بالا نگه دارید؟ در اینجا چیزی است که ما توصیه می کنیم.

صبحانه

اون دونات رو بذار زمین! غذاهای قندی با محتوای چربی بالا ممکن است لذیذ به نظر برسند، اما برای بالا بردن عملکرد شغلی شما کار زیادی انجام نمی دهند. در عوض، این غذاها شما را خسته می کنند و باعث خواب آلودگی و بی حوصلگی می شوند که توانایی شما را برای انجام کارهای به موقع و متمرکز مهار می کند. برای مبارزه با این، صبحانه های هوشمندانه ای مانند موز یا یک فنجان ماست با گرانولا و انواع توت ها انتخاب کنید. و، بله، آن فنجان قهوه نیز مشکلی ندارد!

ناهار

آیا می دانستید که 30 درصد از خطر ابتلا به سرطان ناشی از رژیم غذایی نامناسب است؟ این عدد را با خطر 31 درصدی مربوط به سیگار کشیدن و 15 درصد ناشی از علل ارثی مقایسه کنید. در واقع، بیش از 70 بیماری با رگزایی غیرطبیعی، فرآیندی که طی آن سلول‌های خونی جدید ایجاد می‌شوند، مرتبط هستند. گیاهان رنگارنگ، از جمله میوه‌ها و سبزیجات خاص، فرآیند رگ‌زایی را متعادل می‌کنند و خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌ها را کاهش می‌دهند. بنابراین چه چیزی می توانید برای ناهار در محل کار بخورید تا خطرات خود را کاهش دهید؟ ترویج الگوهای غذایی در حال حاضر از بیماری در آینده جلوگیری می کند، بنابراین حتماً میوه ها و سبزیجات رنگارنگ زیادی را از طریق سالادها و میان وعده ها در ناهار خود بگنجانید.

تنقلات، خوراک مختصر

در مورد تنقلات صحبت می کنیم، می توانید در طول شیفت کاری خود با خوردن میان وعده های مناسب، سوخت خود را حفظ کنید. انتخاب‌هایی مانند بادام، پاپ کورن کم‌چرب، میوه‌ها، غلات خشک، چوب شور، پنیر رشته‌ای و سبزیجات با هوموس همگی منابع عالی پروتئین و چربی‌های سالم هستند. این غذاها انرژی شما را افزایش می‌دهند تا شما را با قندها و چربی‌های ناخواسته تضعیف نکنند.

آب

تا می توانید آب بنوشید! یک قانون کلی خوب این است که هر روز نصف وزن بدن خود را بر حسب اونس آب بنوشید، به این معنی که فردی که 68 کیلوگرم وزن دارد باید حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشد. نوشیدن آب زیاد شما را هیدراته و پرانرژی نگه می دارد و باعث می شود در طول روز بهره وری بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید