گیاهان از نظر علمی ثابت شده‌اند که تنش‌زدای طبیعی هستند که آنها را برای آرامش و افزایش بهره‌وری عالی می‌کند. در واقع، به گفته  امی تامپسون، مربی چیرپ، آوردن طبیعت به داخل خانه، از طریق گیاهان گلدانی و سبزه های زیبا، می تواند به بهبود سلامت کلی کمک کند.

بنابراین، شگفت‌انگیز نیست که گیاهان به‌عنوان افزودنی‌های ایده‌آل برای محیط اداری شناخته شوند، چه به صورت تمام وقت برگردید یا روی یک مدل هیبریدی خانه/دفتر کار کنید. با این حال، همه گیاهان برای میز مناسب نیستند، برخی از آنها نیاز به مراقبت مداوم دارند. برای کشف گیاهانی که توصیه می‌کنیم به دفتر بیاورید و کدام‌ها را باید کنار بگذارید، بخوانید!

 

بهترین گیاهان مناسب دفتر برای تازه کردن فضای شما

امی با بحث در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهید طبیعتی را به دفتر وارد کنید، خاطرنشان می‌کند که صرف پنج دقیقه از روزتان برای مراقبت، آبیاری یا لذت بردن از گیاه جدیدتان می‌تواند راهی عالی برای تمرین ذهن‌آگاهی باشد.

بعلاوه، اگر شما مسئول بازگرداندن کارمندان هستید، ارزش آن را دارد که در انتخاب گیاهانی که دفتر شما را اشغال می‌کنند، نظر بدهید تا ابراز وجود و پیوند تیمی را تشویق کنید. انتخاب های برتر ما عبارتند از:

 

پیچک انگلیسی

اولین گیاهی که برای دفتر کار توصیه می شود، زیبایی غلتیدن، بالا رفتن و بافندگی است: با این افزودنی جذاب به محیط کاری خود نفسی تازه ببخشید. پیچک انگلیسی که با نام هدرا هلیکس نیز شناخته می‌شود، فقط دو بار در هفته نیاز به آبیاری دارد و دوست دارد در منظره نور شدید، مانند کنار پنجره قرار گیرد.

 

گیاه مار

در مرحله بعد، با حداقل تلاش برای نگهداری، و برنامه آبیاری فقط یک بار در ماه، ما گیاه مار برگی را داریم که می تواند به راحتی در کنار شما در حین کار بنشیند. از نظر نیاز به نور، گیاه مار چندان حساس نیست، تا زمانی که آن را در ردیف حداقل روشنایی فیلتر شده یا جزئی قرار دهید.

 

دراسنا

گیاه dracaena که شبیه یک درخت بوته‌دار است، اما در مقیاسی بسیار قابل کنترل‌تر، شخصیت را ارائه می‌دهد و می‌تواند به سرعت تبدیل به یک همراه ایده‌آل برای کامپیوتر شود. این لذت با برگ‌های سیخ‌دار که فقط هر دو هفته یک‌بار به آب نیاز دارد و یک نقطه در زیر نور خورشید غیرمستقیم و در عین حال روشن است، یک محصول کم‌معمول است.

 

گیاه ZZ

گیاه ZZ (مخفف Zamioculcas Zamiifolia) یک مکمل عالی برای فضای داخلی است، زیرا از نور مصنوعی و فلورسنت رشد می کند. آن را با نیاز آن به آبیاری فقط یک بار در ماه ترکیب کنید، و برای خود یک سبزه برگی زیبا خواهید داشت که تحسین برانگیز است و همه به جز از خودش مراقبت می کند.

 

کاکتوس

کاکتوس‌های معمولی که شکلی منحصر به فرد و جالب به خود می‌گیرند، به دلیل قاب محکم و طبیعت سیخ‌دارش بسیار محبوب هستند. اما آیا می دانستید مراقبت از آنها نیز فوق العاده آسان است؟ کاکتوس‌های شما به هیچ‌وجه شلوغ نیستند، چه نور طبیعی و چه مصنوعی را می‌پذیرند و می‌توانید هر دو هفته یک بار آبیاری کنید.

 

سوسن صلح

زنبق صلح که به خاطر گلبرگ‌های سفید خارق‌العاده‌اش که شبیه پرچم‌های سفید به اهتزاز در می‌آیند، نامگذاری شده است، یکی دیگر از گیاهانی است که به راحتی می‌توانید از آن برای اداره استفاده کنید. هر جا که آن را قرار دهید خوشحال باشید، یک زنبق صلح در هر نوری رشد می کند و فقط به آبیاری هفتگی نیاز دارد.

 

از کدام گیاهان در دفتر باید اجتناب کرد؟

در حالی که گیاهان، به طور کلی، می توانند برای ادارات اضافه شوند، برخی از آنها کمی بیشتر از دیگران نیاز دارند. گیاهانی که به شما پیشنهاد می کنیم اجتناب کنید عبارتند از:

 

کروتون

کروتون ها ممکن است در ابتدا کاندیدای اداری ایده آلی به نظر برسند که کاملاً برای تکمیل دکوراسیون پاییزی به لطف رگه های پربرگ غنی و پر جنب و جوش خود قرار دارند، اما واقعیت این است که آنها نیاز به نگهداری مداوم دارند. گیاهان کروتون علاوه بر حساس بودن به نور کم و جریان هوا، در مورد نحوه و زمان آبیاری دقیق هستند.

 

گاردنیا

آنها ممکن است دارای برگ های سبز روشن و زرق و برق دار و رایحه ای مسحور کننده و دلربا باشند، اما گیاهان گاردنیا نیز به طور مشهور بی ثبات هستند. در واقع، آنها از سخت ترین ها برای زنده نگه داشتن و شکوفه دادن هستند. مگر اینکه آنها را در خاک اسیدی و نور روشن ثابت نگه دارید، گاردنیا واقعاً برای رشد و نمو مشکل خواهد داشت.

 

ارکیده

ارکیده‌های رنگارنگ و لطیف از نظر بصری خیره‌کننده هستند، اما به دلیل مراقبت از آنها شهرت زیادی دارند. ارکیده ها طبیعت گرمسیری دارند و نیاز به نور غیرمستقیم و روشن خورشید دارند و اگر دما خیلی گرم شود برای زنده ماندن تلاش می کنند. آبیاری همچنین می تواند به یک کار خسته کننده تبدیل شود، زیرا ریشه ها می توانند به سرعت غرقاب شوند.

 

گیاه موز

در حالی که گیاه زیبای موز ممکن است مکمل خلاقیت شما باشد، انجام اقدامات لازم برای کمک به شکوفایی آن می تواند خسته کننده باشد. نکته مهم این است که گیاه جنگل های بارانی برای زنده ماندن به شرایط نزدیک به گرمسیری، آب فراوان و یک گلدان جدید برای سازگاری با هر مرحله از رشد خود نیاز دارد.

با ورود به عصر جدید کار اداری، مهم است که گام هایی برای بهبود بهره وری و رفاه کارکنان برداریم. وبلاگ های دیگر ما را در اینجا بخوانید تا توصیه های مفید بیشتری در مورد بهبود فضای کاری خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید