صندلی اداری قطعه ای از تجهیزاتی است که ما اغلب آن را بدیهی می دانیم. مکانی برای آویزان کردن کتمان، وسیله ای برای عبور از دفتر بدون نیاز به بلند شدن، یا مکانی برای تکیه دادن وقتی عمیقاً در فکر هستیم. با گذشت زمان ما به صندلی خود عادت می کنیم، می دانیم که آیا کسی آن را عوض کرده است یا بدتر از آن اگر کسی آن را تنظیم کرده است! همه این فعالیت‌ها ضررهای خود را خواهند داشت، بنابراین هر چند وقت یک‌بار باید صندلی‌های اداری را تعویض کرد؟ بسیاری از مردم قبل از سفارش تعویض، یا در نظر گرفتن آن هنگام انجام اصلاحات اداری، صبر می کنند تا صندلی خود روی آخرین پایه های خود قرار گیرد. در مبلمان اداری گلدچوب، ما دقیقاً به بررسی زمانی می‌پردازیم که باید صندلی‌های اداری خود را تعویض کنید .

 

گارانتی در مقابل گارانتی

متأسفانه، بسیاری از افراد تمایل دارند هنگام خرید از خواندن چاپ کوچک اجتناب کنند، اما می تواند اطلاعات حیاتی در مورد طول عمر محصول شما بدهد. ممکن است متوجه کلمات گارانتی شوید، اما معنی آنها چیست و چه تاثیری بر عمر صندلی شما دارد؟

در اصل، آنها بسیار شبیه به هم هستند، هر دو نوعی پوشش را در برابر سایش و پارگی عمومی ارائه می دهند، اما تفاوت اصلی در میزان پوشش آنها نهفته است. اغلب گارانتی رایگان است و به عنوان “ضمانت سازندگان” توصیف می شود، این به معنای قول تولید کننده برای تعویض یا تعمیر در مدت زمان تعیین شده است، اما شما اغلب مجبور هستید یک فرم یا نوعی سند ثبت نام را هنگام خرید تکمیل کنید تا سفارش دهید.

گارانتی از این نظر مشابه است که شما را در برابر فرسودگی و پارگی در یک زمان خاص پوشش می دهد، اما گارانتی نیز می تواند قابل شارژ باشد، آن را به عنوان یک بیمه نامه در نظر بگیرید، در ازای جزئیات بیشتر یا یک بار هزینه یا هزینه ماهانه پرداخت می کنید. با این حال، همیشه ارزش دارد که هر دو را بررسی کنید تا ببینید دقیقاً چه چیزی را پوشش می دهند، زیرا اگر قرار نیست آنچه شما نیاز دارید را پوشش دهد، نمی خواهید بیشتر بپردازید.

وقتی صحبت از خرید صندلی می شود، گارانتی به خوبی نشان دهنده کیفیت است، زیرا هر چه سال های بیشتری گارانتی شود، کیفیت بهتری دارد، اما با دقت و نگهداری منظم به راحتی می توان از این تعداد فراتر رفت.

 

ارگونومی برای طول عمر و بهره وری

ارگونومی عامل مهمی در مورد طول عمر یک صندلی اداری است. همانطور که انتظار دارید، سطح ارگونومی می تواند با هر طراحی متفاوت باشد، برخی ممکن است تنظیم ارتفاع ساده را ارائه دهند در حالی که برخی دیگر تنظیم ارتفاع، تنظیم کمر، پشتی سر قابل تنظیم، لنت های کانتور صندلی، دسته های قابل تنظیم، صندلی جلوی آبشاری و موارد دیگر را ارائه می دهند! به طور طبیعی، ارگونومی اضافی با هزینه اضافی همراه است، اما 100٪ ارزش سرمایه گذاری را دارد. آنها نه تنها دوام بیشتری خواهند داشت، بلکه کارکنان شما نیز راحت تر خواهند بود، یعنی بهره وری بهتر. قیمت ارزان‌تر ممکن است برای جیب شما جذاب باشد، اما یک صندلی ارزان‌تر به معنای قطعات ارزان‌تر است که در نهایت به این معنی است که احتمالاً مجبور خواهید بود اغلب آنها را تعویض کنید.

 

جدید در مقابل قدیمی

اگر به دنبال خرید صندلی های جدید هستید، گارانتی، ارگونومی و قیمت به شما نشان می دهد که چقدر طول می کشد. اگر در حال انجام ارزیابی ریسک روی صندلی های موجود هستید، ممکن است بخواهید به علائمی که صندلی شما نیاز به تعویض دارد، توجه کنید، مانند:

 • مثل گذشته راحت نیست
 • یادت نمیاد کی خریدی
 • گارانتی بسیار قدیمی است
 • پشت شما بعد از یک روز در دفتر درد می کند
 • متوجه می شوید که دائماً مجبور به تنظیم آن هستید
 • مثل قبل احساس محکمی نمی کند
 • به نظر فرسوده می رسد

بنابراین در حالی که هیچ قانون سخت و سریعی در مورد اینکه چند وقت یکبار باید صندلی اداری خود را تعویض کنید وجود ندارد، ما قدردانی می کنیم که همه چیز از جمله مبلمان اداری طول عمر دارد، به همین دلیل استفاده از صندلی های اداری همانطور که در نظر گرفته شده مهم است، بنابراین ذکر چند مورد ضروری است. مواردی که ممکن است طول عمر را کاهش دهند، مانند:

 • استفاده بیش از حد
 • بیش از ظرفیت وزن توصیه شده برای طراحی
 • میز گرم
 • بی کیفیت
 • محصولات ارزان تر

اگر به فکر تعویض صندلی های اداری خود هستید، در جای مناسبی هستید. طیف گسترده ما شامل مدل‌هایی است که مناسب همه محل‌های کار و دفاتر خانگی هستند، امروز در دفتر مبلمان گلدچوب، صندلی‌های اداری را بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید