به نظر می‌رسد که کار از خانه ممکن است در بسیاری از خانواده‌ها به یک ابزار دائمی تبدیل شده است. متأسفانه بسیاری دفاتر خانگی ندارند که برای این نوع فعالیت ها راه اندازی شده باشند!

در اینجا چهار نکته وجود دارد که به شما در انتخاب میز اداری عالی در منزل کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که می توانید کار خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید و همچنین به شما امکان راحتی و فضای ذخیره سازی را می دهد. البته، این فضاها می توانند به عنوان فضاهای چند منظوره عمل کنند، زیرا برای بسیاری از ما مرز بین خانه و دفتر کار چندان واضح نیست.

1. در نظر بگیرید که چقدر فضا دارید

فضایی که به آن دفتر خانه خود می گویید چقدر بزرگ است؟ آیا شما یک اتاق کامل دارید یا فضای مشترک با یک تخت در اتاق مهمان دارید؟ برای برخی، “دفتر خانه” آنها گوشه ای در اتاق نشیمن است و این نیز اشکالی ندارد!

متأسفانه، مقدار فضایی که استفاده می کنید بر بزرگی میز شما تأثیر می گذارد. برای بسیاری از اتاق‌ها، یک میز دانشجویی کوچک ممکن است تمام آن چیزی باشد که می‌توانند در آن قرار بگیرند. این میزهای اداری به شما اجازه می دهد تا ردپای کوچکتری داشته باشید و در عین حال فضای کاری خوب و سطح شفافی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید کار خود را روی آن تکمیل کنید.

برای اتاق هایی که تقریباً نیمی از اتاق را در اختیار دارید، باید یک میز L شکل یا گوشه ای در نظر بگیرید! این میزها مخصوصاً برای قرار دادن در گوشه ای مناسب هستند و در عین حال فضای کاری دو میز را به شما می دهند. برای کارمندانی که به اتاقک های اداری عادت داشتند، این می تواند بسیار مناسب باشد.

اگر یک اتاق کامل در دسترس دارید، آزادی زیادی دارید! یک میز گوشه‌ای می‌تواند در اینجا عالی باشد، اما میز بزرگی که یک کلبه زیبا روی آن تعبیه شده است نیز می‌تواند عالی باشد.

ایده خارق‌العاده دیگری که این کار را پیاده‌سازی می‌کند این است که یک میز با فضای ذخیره‌سازی برای فضای کار اصلی خود داشته باشید و سپس میز ساده دیگری که می‌توانید برای چاپ، سازماندهی اسنادی که نیاز به دسترسی سریع به آنها دارید و به عنوان فضای دوم برای پروژه‌های دیگر استفاده کنید. برخی این کار را با یک میز که یک میز طراحی است و دیگری که یک میز کلاسیک تر است انجام می دهند، اما شما می توانید هر ترکیبی را انتخاب کنید که متناسب با آنچه برای آن نیاز دارید، انتخاب کنید.

2. به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟

آیا در دفتر خود کتابخانه و قفسه کتاب دارید یا به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید؟ میزهایی که دارای کلبه و کشو هستند، آماده شده اند تا به شما کمک کنند تا هر کاری را که فوراً ضروری نیست، پنهان کنید. اگرچه می‌توانید قفسه‌های کتاب بیشتری بخرید، اما داشتن این انبار در دسترس می‌تواند خوب باشد.

اگر ترجیح می‌دهید تا حد امکان کار کنید، یک میز فقط سطحی آن را به گونه‌ای می‌سازد که حواس‌پرتی‌های شما از محل کار شما دور بماند. این همچنین تضمین می کند که اگر مجبور باشید میز خود را جابجا کنید و فضای کمتری اشغال کنید، وزن کمتری داشته باشد.

نکته خوب این است که اگر نیازهای شما تغییر کند، بسیاری از میزها می‌توانند فضای ذخیره‌سازی را اضافه کنند، و در صورت نیاز، اکثر کتابخانه ها قابل جابجایی هستند، بنابراین چیزی وجود ندارد که نتوان آن را اصلاح کرد.

3. آیا از یک میز ایستاده سود می برید؟

میزهای ایستاده در بین کارمندان اداری که از سبک زندگی راکد خسته شده اند به طور فزاینده ای محبوب می شوند. ایستادن در حین کار می‌تواند به وضعیت بدن شما کمک کند، به شما فرصت کمی حرکت می‌دهد و می‌تواند شما را از این احساس خواب‌آلودگی که می‌تواند همه ما را در بعد از ظهر کمی زمین‌گیر کند، باز دارد. اکثر میزهای ایستاده در اندازه کامل هستند، اما بسیاری از میزها به سبک پودیوم می توانند در فضاهای کوچکتر نیز نگهداری شوند و برای کسانی که با لپ تاپ کار می کنند بهترین هستند.

با این حال، گزینه‌ها فوق‌العاده هستند، بنابراین این میز می‌تواند به شما این امکان را بدهد که از ایستادن لذت ببرید یا آن را برای روزهایی که به آن نیاز دارید به میز نشسته تغییر دهید. اگر میز چند منظوره باشد، این نیز فوق‌العاده است، زیرا به این معنی است که هر کسی در خانه شما می‌تواند در صورت تمایل از آن استفاده کند.

اگر قبلاً میز تحریر را انتخاب کرده اید، و فقط نشسته است، هنوز دیر نشده است! بسیاری از دستگاه ها را می توان در بالای میز نشسته قرار داد تا بتوانید همچنان سر کار بایستید. این پایه ها به شما این امکان را می دهند که مانیتور، صفحه کلید و ماوس خود را در یک سطح ایستاده داشته باشید و اغلب قابل تنظیم هستند، بنابراین می توانید مطمئن شوید که کاملاً برای شما مناسب است.

4. آیا مبلمان اداری خانه خود را به اشتراک می گذارید؟

اگر چه هر میز می‌تواند چند منظوره باشد، اگر در زمان‌های مختلف از آن استفاده می‌کنید، اگر شما و همسرتان هر دو در ساعات یکسانی از خانه کار می‌کنید: یک میز آن را برش نمی‌دهد. در عوض، میزهایی را در نظر بگیرید که برای کسانی ساخته شده اند که فضای کاری مشترک دارند. این نوع چیدمان میز به شما این امکان را می دهد که با هم در یک دفتر کار کنید، از مقداری حذف نویز لذت ببرید و همچنان به شما امکان می دهد روی کار خود تمرکز کنید.

یکی دیگر از گزینه های عالی دو میز L شکل است تا هر کدام بتوانید فضای خود را ایجاد کنید. اینها با مانع بصری همراه نیستند، اما شما این گزینه را دارید که یا آنها را به هم فشار دهید و یک اتاق مشترک بسازید (که مفید است اگر هر دو به راحتی به چاپگر دسترسی داشته باشید) یا هر یک میز را در مکانی متفاوت تنظیم کنید. بهترین بخش این است که طرح این موارد را می توان در هر زمان تغییر داد، بنابراین اگر متوجه شدید چیزی برای شما کار نمی کند: می توانید آن را اصلاح کنید.

دفتر خانه شما باید اجازه تمرکز بدهد

مهمتر از همه، قبل از سبک، شکل یا فضای ذخیره سازی: میز شما باید فضایی باشد که بتوانید کار خود را تکمیل کنید. اکثر افرادی که از خانه شروع به کار می کنند اذعان می کنند که در تمرکز مشکل دارند و نمی توانند به موقع به محل کار برسند و پروژه ها را تکمیل کنند. این می تواند یک مسئله مهم باشد، به خصوص اگر روی پروژه های حساس به زمان زیادی کار می کنید.

 

میزی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید به شما انگیزه می‌دهد تا برای کار مستقر شوید و در آنجا بمانید: اگر میزی را دریافت کردید و خوشتان نیامد، اشکالی ندارد که به جستجو ادامه دهید. مهمترین کاری که یک میز باید انجام دهد این است که شما را تشویق به انجام کارتان کند.

دیدگاهتان را بنویسید