دفتر مدرن به سرعت از فضاهای خاکستری معمولی دور می شود که به سادگی با میز اداری و صندلی اداری پر شده اند. مانند خانه، تزئین دفتر کار با گیاهان به یک روش محبوب برای افزودن شخصیت و حس شیک تر به یک دفتر تبدیل شده است. اما این سوال که چگونه یک دفتر کار را با گیاهان تزئین کنیم، جایی است که بسیاری از مشاغل با مشکل مواجه هستند.

در این راهنما، ما به برخی از دلایلی که افزودن گیاهان به محیط اداری شما می‌تواند تأثیر مثبتی بر نیروی کار داشته باشد و چگونگی تکمیل فضای اداری خود با افزودن مقداری فضای سبز را بررسی خواهیم کرد.

چرا گیاهان برای فضای اداری خوب هستند؟

دلیلی وجود دارد که اکنون افراد بیشتری از گیاهان داخلی برای بهبود دکوراسیون خانه خود استفاده می کنند و این روند به سرعت در ادارات در سراسر جهان گسترش می یابد. دلایل زیادی وجود دارد که گیاهان سرپوشیده به طور خاص برای دفاتر و محل های کار عالی هستند و چیزی بیش از یک فضای سبز زیبا را ارائه می دهند، اما در واقع مزایایی را برای کارفرمایان و کارکنان به طور یکسان فراهم می کنند.

مزایای گیاهان اداری داخلی چیست؟

از نظر بصری جذاب

اول از همه، گیاهان یک راه جذاب بصری برای زیباتر کردن دکور اداری شما با چیزی کمی متفاوت با معمول هستند. فرقی نمی‌کند به سراغ چند گیاه گلدانی با جای مناسب بروید یا یک «دیوار زنده» جسورانه‌تر، افزودن فضای سبز اضافی به فضای دفتر واقعاً می‌تواند به روشن‌تر شدن آن کمک کند.

استرس را کاهش دهید

بسیاری از روانشناسان استدلال می کنند که رنگ سبز یک اثر آرامش بخش را دارد، به این معنی که فراوانی گیاهان و سبزی ها می تواند فواید مشابهی داشته باشد. به طور مشابه، تحقیقات دانشگاه ایالتی واشنگتن نشان داد که فشار خون کارمندان اداری در مکان‌هایی که گیاهان فراوانی وجود دارد کمتر است. آنها همچنین دریافتند که کارمندان در هنگام وجود گیاهان در محیط کارشان توجه بیشتری نشان می دهند.

هوا را پاک کن

این یک واقعیت شناخته شده است که گیاهان با بهبود کیفیت هوا و حذف آلاینده ها از هوا برای محیط زیست عالی هستند. اکثر دفاتر دارای هوای مهر و موم شده دارند و می توانند آلاینده های بسیار بیشتری نسبت به هوای بیرون داشته باشند، این بدان معناست که نگهداری گیاهان در دفتر شما می تواند کار بسیار خوبی برای تمیز کردن هوا و تبدیل دفتر به مکانی زیباتر برای کارمندان باشد. این می تواند به کاهش سطح بیماری کمک کند.

کاهش سر و صدا

آیا تا به حال در دفتری کار کرده اید که در آن احساس کنید هر سر و صدایی، از تایپ با صدای بلند گرفته تا افرادی که در حال تماس هستند، در کل اتاق طنین انداز می شود؟ گیاهان می توانند کار بسیار مفیدی برای جذب این صداها و کاهش سطح سر و صدای عمومی در یک دفتر انجام دهند. یک نکته این است که گیاهان گلدانی بزرگ‌تر را در گوشه‌های اتاق و اطراف لبه‌ها قرار دهید تا صدای موثرتری کاهش یابد.

افزایش بهره وری

طبق مطالعه‌ای از دانشگاه اکستر، زمانی که محیط‌های کاری ناب با مجموعه‌ای از گیاهان داخلی پر شود، بهره‌وری کارمندان 15 درصد افزایش می‌یابد. این مطالعه همچنین نشان داد که افزودن یک گیاه واحد در هر متر مربع حفظ حافظه کارکنان را بهبود می بخشد. این را به بهبود سلامتی، تمرکز بهتر ناشی از کاهش سر و صدا و سطوح استرس پایین‌تر اضافه کنید و استدلال خوبی وجود دارد که همه اثرات مثبت دیگر با هم ترکیب می‌شوند تا سطح بهره‌وری را حتی بیشتر افزایش دهند.

گیاهان را باید در کجای دفتر قرار داد؟

وقتی نوبت به محل قرار دادن گیاهان در دفتر می رسد، همه چیز به نحوه چیدمان دفتر شما و میزان نور وارد شده به محیط بستگی دارد. اگر دفتری دارید که دارای پنجره های بزرگ است و در طول روز نور خورشید خوبی دریافت می کند، بهتر است گیاهان خود را در آنجا قرار دهید. همه چیز به نوع گیاه و محیطی که در آن رشد می کند بستگی دارد.

از نظر قرار دادن آنها برای رفاه کارکنان، همیشه ایده خوبی است که تا آنجا که ممکن است گیاهان بیشتری را در معرض دید کارکنان خود قرار دهید. به این ترتیب، هنگامی که آنها از روی میز خود به بالا نگاه می کنند، می توانند گیاهان را ببینند و از مزایایی که این گیاهان برای خلق و خو و بهره وری خود به ارمغان می آورند، نهایت استفاده را ببرند. برای دستیابی موثر به این هدف، داشتن گیاهان روی میز و همچنین گیاهان گلدانی بلند و حتی یک دیوار گیاهی زنده می تواند راهی عالی برای اطمینان از اینکه گیاهان همیشه در اطراف محل کار شما قابل مشاهده هستند، باشد.

چه گیاهانی در نورپردازی اداری خوب عمل می کنند؟

بهترین گیاهان برای دفتر کار همیشه آنهایی هستند که در نور کم رشد می کنند. علیرغم اینکه بسیاری از دفاتر دارای سطوح بالای نور LED در طول روز هستند، پیدا کردن راهی برای قرار دادن گیاهان اداری برای اطمینان از نزدیک بودن به پنجره‌ها و استفاده حداکثری از نور خورشید ممکن است دشوار باشد.

در اینجا چند پیشنهاد برای گیاهان عالی برای استفاده در دفتر شما وجود دارد:

برگ پهن

اگر در دفتر خود فضایی برای گیاهان بلندتر دارید، گیاهان نخل می توانند گزینه بسیار خوبی باشند. گیاهان بلند عالی هستند زیرا می توانند برای کاهش سر و صدا موثرتر باشند و از مکان های بیشتری در دفتر دیده می شوند و باعث می شود که احساس کنید زندگی گیاهی بیشتری نسبت به گیاهان کوچکتر روی زمین یا میز وجود دارد. آنها همچنین نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند، بنابراین اگر نگران این هستید که فراموش کنند آنها را هر روز آبیاری کنند، باید قوی تر باشند.

ساکولنت ها

ساکولنت‌ها، مانند کاکتوس‌ها، به دلیل زنده ماندن در برخی از محیط‌های نامناسب روی زمین شناخته شده‌اند – بنابراین دفتر شما نباید مشکلی داشته باشد! یکی از نکات مثبت گیاهان ساکولنت این است که به آب زیادی نیاز ندارند، در واقع حتی گاهی اوقات می توان آنها را بیش از حد آبیاری کرد. همچنین لازم به یادآوری است که آنها به نور خورشید کمی نیاز دارند، بنابراین می توانند با ادعای موقعیت در کنار پنجره این کار را انجام دهند.

سرخس

یکی دیگر از گونه‌های گیاهی که اکثر مردم قبلاً آن را دیده و شنیده‌اند، سرخس‌ها بدون نور طبیعی بسیار خوب عمل می‌کنند. بر خلاف سایر در این لیست، آنها برای مرطوب نگه داشتن آنها به مراقبت نسبتاً خوبی نیاز دارند.

برخی دیگر از گیاهانی که باید مورد توجه قرار گیرند، گیاهانی از خانواده آروید هستند که به دلیل نگهداری نسبتاً کم شهرت دارند. اینها تنها چند پیشنهاد برای انتخاب گیاهان هستند، اما همه اینها به سلیقه شما و مکانهایی که برای فضای سبز در دفتر خود دارید بستگی دارد.

مزایای گیاهان در دفتر می تواند برای کارفرمایان و کارمندان واقعا عالی باشد و به اندازه انتخاب یک صندلی اداری برای احساس عالی بودن و بهره وری در محیط کار مهم است.

بهترین میزهای اداری برای فضاهای کوچک

دیدگاهتان را بنویسید