دانشگاه­ها، آموزشگاه‌ها و مدارس هنگام خرید صندلی دغدغه زیادی دارند تا بتواند بهترین صندلی را برای دانشجویان، کارآموزان و دانش‌آموزان تهیه کنند. کیفیت نحوه ساخت، ارگونومی مناسب، گارانتی و قیمت مناسب فقط بخشی از این موارد هستند که همواره مورد توجه واحد پشتیبانی این مراکز است. این صندلی‌ها باید مشخصات مناسبی داشته باشند. در این مقاله گلدچوب، به « 9 ویژگی صندلی دانشجویی برای یک خرید خوب » اشاره می‌کنیم تا بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید.

ارگونومی استاندارد صندلی دانشجویی

ارگونومی مناسب و استاندارد یکی از مهم‌ترین شاخص‌های صندلی آموزشی دسته‌دار است؛ که همیشه برای دانشجویان بسیار مهم بوده است. در این مقاله در قسمت‌های پیشگیری از اختلالات اسکلتی و هم‌چنین خستگی مفرط با طراحی عالی به اهمیت مبحث ارگونومی به‌عنوان یک اصل مهم می‌پردازیم؛ و در آن‌جا به اهمیت ارگونومی استاندارد صندلی دانشجویی بیش ‌از پیش پی خواهید برد.

 

تجربه نحوه ساخت صندلی

صندلی آموزشی با توجه به نحوه استفاده، بسیار متفاوت از صندلی‌های انتظار و دیگر صندلی‌هاست؛ لذا انتخاب شرکت مناسب برای خرید صندلی محصلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

صندلی دسته‌دار دانشجویی باید دارای قابلیت‌های مختلفی باشد؛ قابلیت‌هایی مانند متحرک بودن دسته صندلی که باعث راحتی نشستن و برخاستن در کلاس‌های آموزشی می‌شود.

جاکتابی یا کیف نگهدار نیز از ملزومات بسیار مهم این نوع صندلی‌ها است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد تا دانشجویان و دانش‌آموزان از گذاشتن کیف خود بر روی زمین به ویژه با شیوع بیماری‌های ویروسی مانند کرونا خودداری نمایند.

خرید و قیمت انواع صندلی دانشجویی در گلدچوب

 

دوام عالی صندلی دانشجویی

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های دانشگاه‌ها و مدارس برای خرید صندلی‌های آموزشی دوام آن در سال‌های مختلف است؛ زیرا دانشجویان و دانش آموزان در دوران جوانی انرژی بسیار بالایی دارند و گاهی این انرژی بر نحوه استفاده از صندلی‌ها مؤثر است. پس باید در هنگام خرید، این ویژگی صندلی های دانشجویی را در ذهن داشته باشید.

سبک وزن بودن صندلی و امکان جابجایی آسان

برای مجموعه مدیریتی مدرسه یا دانشگاه و هم‌چنین پرسنلی که مجبور به جابجایی این صندلی‌های هستند، داشتن وزن مناسب از مقوله‌های مهمی به شمار می رود. به عبارتی، جمع استحکام و وزن مناسب گاهی در تضاد با هم هستند که یک تولیدی متخصص می‌تواند این دو شاخص را در کنار هم نگه دارد، به نحوی که با کمترین وزن بیشترین استحکام را داشته باشد.

امکان داخل هم رفتن صندلی‌ها و نگهداری در وسعت کم

هنگام برگزاری کلاس‌های آموزشی و کنکور سراسری صندلی‌ها به نحوی مورداستفاده قرار می‌گیرند ولی معمولاً در بازه زمانی تابستان دانشگاه‌ها و مدارس مشغول تعمیرات ساختمان و کلاس‌ها می‌شوند.

در این وضعیت نیاز است صندلی‌های کنکوری یا صندلی‌های دسته‌دار دانشجویی داخل هم برود و فضای کمتری را اشغال نماید. در این صورت هر 5 یا 6 صندلی فقط جای یک صندلی را اشغال می‌کند و انبار کردن صندلی در فضای محدود بسیار آسان می‌شود.

 

پیشگیری از اختلالات اسکلتی و عضلانی ویژگی صندلی دانشجویی

برای دانشجویان و دانش آموزان بهترین هدیه ایجاد محیطی است که سلامت حداقلی در دانشگاه، مدرسه یا آموزشگاه را با طراحی مناسب فضاهای آموزشی، صندلی دانشجویی و یا دانش‌آموزی به ارمغان آورد.

تولیدکننده‌های حرفه‌ای باید میز و صندلی‌های خود را با طراحی مناسب بر اساس داده‌های آنتروپومتری که بر پایه ابعاد بدنی دانشجویان و دانش آموزان ایرانی است، طراحی و تولید نمایند. این نوع طراحی از اختلالات اسکلتی و عضلانی پیشگیری می‌کند.

جلوگیری از بروز خستگی‌های مفرط در صندلی دانشجویی با طراحی عالی

توجه به ارگونومی نیز باید در بررسی ویژگی صندلی دانشجویی ایده‌آلتان مورد توجه قرار بگیرد. ارگونومی تکیه‌گاه و نشیمن صندلی دانشجویی که با ABS ساخته شده است، به نحوی است که گودی کمر را پر کند و فضای مناسبی را برای پاها در هنگام نشستن مهیا سازد. ارتفاع مناسب با قد دانشجویان و دانش‌آموزان نیز به راحت‌تر بودن صندلی کمک می‌کند.

تولیدی‌های صندلی آموزشی همیشه باید با توجه به تجربه و دانش لازم ابعاد درست صندلی را محاسبه کنند و بعد از مراحل آزمون و خطا، آن را به تولید انبوه برسانند. لذا دانستن 9 ویژگی صندلی دانشجویی برای یک خرید خوب نیز برای تولیدکنندگان نیز لازم است.

قیمت صندلی

قیمت صندلی هر چند شاخص مهمی برای دانشجویان به شمار نمی رود، ولی برای دانشگاه و مدرسه به‌عنوان تامین کننده بسیار تعیین کننده است. البته نباید از کیفیت غافل شوید، چون گاهی قیمت پایین، کیفیت نامناسب و دوام پایین را به همراه دارد.

شرکت‌های تولیدی میز و صندلی که محصولات خود را به صورت «از تولید به مصرف» به فروش می‌رسانند، می‌توانند قیمت‌های مناسب‌تری را به شما پیشنهاد دهند.

گارانتی صندلی محصلی

ضمانت قطعات صندلی با جنس‌های مختلف اعم از فلز، چوب و قطعات پلاستیکی یا ABS می‌تواند تا حدودی در مورد کیفیت صندلی دانشجویی به شما اطمینان بدهد.

معرفی چند مدل صندلی دانشجویی یا دانش‌آموزی

پس از معرفی ویژگی صندلی دانشجویی نوبت به این می‌رسد که چند مدل از این صندلی‌ها را مورد معرفی قرار دهیم تا دید بهتری نسبت به آن‌ها پیدا کنید.

 

صندلی تک‌نفره آموزشی

صندلی تک‌نفره مدل B408L یکی از صندلی‌های تک‌نفره آموزشی است که به

  • دسته فایبرگلاس،
  • پایه و بدنه لوله فلزی با روکش کروم،
  • و پشتی و نشیمندوتکه

مجهز است و در هفت رنگ متنوع موجود است. نشیمن نرم و راحت مشخصه این صندلی است.

صندلی دیگری که به‌صورت تک‌نفره تولید شده و جاکتابی هم دارد، صندلی محصلی پروفیلی یک‌نفره مدل B410 است. ارتفاع این صندلی از زمین 50 سانتی‌متر است، دستهMDF  و سبد دارد، و از نظر رنگ بندی متنوع است. این صندلی در رنگ­های آبی، قرمز، مشکی، طوسی، سبز، نارنجی و قهوه­ای موجود است. قیمت این صندلی نیز مناسب است.

 

صندلی دانشجویی تاشو

درصورتی‌که به دنبال صندلی دانشجویی تاشو هستید، صندلی محصلی لوله‌ای تاشو مدل B417 دارای رویه‌کوبی چرم، دسته پلاستیکی ABS و تنوع رنگ است و از مدل‌های منحصربه‌فردی به شمار می‌رود که کفی و پشتی آن به‌صورت دوتکه با رویه‌کوبی چرم است.

این صندلی محصلی لوله‌ای قابلیت تاشوندگی جهت حمل‌ونقل آسان و اشغال فضای کم را داراست و وزن سبک از دیگر ویژگی‌های این صندلی دانشجویی است.

صندلی آموزشی باکیفیت عالی برای مراکز آموزشی ویژه

دو نوع از صندلی‌های آموزشی موجود برای مراکز آموزشی که در سطوح بالا فعالیت دارند، مناسب است. برخی از مراکز آموزشی میزبان مخاطبانی هستند که باید در طولانی‌مدت بر روی صندلی بنشینند و دوره‌های تخصصی ویژه‌ای را پشت سر بگذارند.

برای این دانشگاه‌ها یا آموزشگاه‌ها، صندلی‌های مدل صندلی آموزشی مدل T01C-SD، صندلی محصلی مدل T01B-RD و هم‌چنین صندلی محصلی T22-RD توصیه می‌گردد. مشخصات این صندلی‌ها فریم فلزی با رنگ استاتیک عالی،  دارای دوخت خطی جهت زیبایی صندلی با ترکیبی از چرم و پارچه و دسته رویه‌کوبی در رنگ‌های مختلف است.

 

صندلی دانشجویی چهارنفره، سه­ نفره و دونفره با میز و بدون میز

مراکز آموزشی به علت نظمی که در کلاس ایجاد می‌شود و هم‌چنین کمبود فضای آموزشی در کلاس‌ها از صندلی‌های چهارنفره، سه‌نفره و دونفره استقبال خوبی دارند.

این نوع صندلی‌ها جابجایی کمتری دارند و لذا در مقایسه با صندلی‌های تک‌نفره از دوام بیشتری برخوردارند. در مجموعه تولیدی گلدچوب انواع مختلفی از این محصولات وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به صندلی محصلی السا، میز و نیمکت دونفره مدرسه ای – دارای سبد جاکتابی  اشاره کرد که این نوع صندلی‌ها هم به‌عنوان میز و نیمکت و هم به‌عنوان صندلی‌های دسته‌دار مورداستفاده قرار می‌گیرند.

جمع‌بندی ویژگی صندلی دانشجویی

خرید صندلی دانشجویی و دانش‌آموزی باید با دقت زیادی انجام شود؛ زیرا سالیان متمادی توسط دانشگاه و مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی به هر میزان که کیفیت این کالای آموزشی مرغوب باشد می‌تواند بر کیفیت آموزشی مؤثر باشد. رعایت ارگونومی مناسب با توجه به ابعاد استانداردی که معمولاً بر اساس داده‌های آنتروپومتری کشور داریم از مواردی است که در این صندلی‌ها باید رعایت گردد.

نحوه ساخت و استحکام قطعات و اتصالات مانند نشیمن‌گاه، تکیه‌گاه و دسته صندلی از دیگر ویژگی های صندلی های دانشجویی است که باید توسط مأموران خرید این مراکز آموزشی مورد توجه قرار می‌گیرد. گلدچوب به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مبلمان اداری و آموزشی، انواع صندلی ‌های دانشجویی را عرضه می‌کند. البته محصولات گلدچوب به این صندلی‌ها محدود نیست و می‌توانید انواع میز و صندلی‌های اداری، صندلی‌های گیمینگ، صندلی‌های آشپزخانه و انواع میز وصندلی را از این فروشگاه تهیه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید