ارتفاع صندلی گیمینگ چقدر باید باشد؟ این سوال برای تمامی گیمرها پیش می‌آید. در اتاق یک گیمرحرفه‌ای یکی از مهم‌ترین المان دکوراسیون، میز و صندلی گیمینگ است. به این خاطر که یک گیمر زمان طولانی را پشت سیستم در اتاق خود می‌گذارند و مهم است که صندلی استاندارد و راحتی را استفاده کند. بنابراین فکر کردن به خرید صندلی گیمینگ استاندارد با ابعاد و ارتفاع ایده‌آل لازم است. در این مقاله به ابعاد استاندارد و ارتفاع صندلی گیمینگ می‌پردازیم. پس با گلد چوب همراه باشید.

ارتفاع مناسب صندلی گیمینگ چقدر است؟

احتمالا یکی از سوال‌هایی که برای گیمرها در هنگام خرید پیش می‌آید، ارتفاع مناسب صندلی گیمینگ ایده‌آل شماست. همه چیز بستگی به قد خودتان دارد! برای بررسی ارتفاع صندلی گیمینگ باید قدتان را در نظر بگیرید و بر اساس ارتفاع خودتان تصمیم‌گیری کنید! پس مقایسه‌های دیگر را کنار بگذارید!

باید در هنگام نشستن روی صندلی پاهایتان به راحتی و در زاویه 90 درجه روی زمین قرار بگیرد. اگر قد بلند هستید، به نوعی صندلی نیاز دارید که بتوانید ارتفاع آن را افزایش دهید و تنظیم کنید.

در ادامه جدول اندازه صندلی های گیمینگ را بر اساس قد و وزنتان مشاهده می‌کنید:

ابعاد صندلی گیمینگ باید چقدر باشد؟

رعایت استاندارد ارگونومیک یکی از ویژگی مهم و واجب یک صندلی gaming است؛ چراکه خواسته هر گیمر حرفه‌ای، راحتی و آسایش در حین بازی است. به همین دلیل است که ابعاد صندلی گیمینگ بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید.

اغلب اوقات افراد در مواقع خرید برای انتخاب صندلی مورد نظرشان دچار تردید می‌شوند. ابعاد صندلی گیمینگ باید با وزن، قد و حرکت بدن شما مطابقت داشته باشد.

صندلی نباید بر شرایط بدنتان تاثیر بگذارد، بلکه باید تا حد امکان راحت باشد تا کمتر احساس خستگی و ناراحتی کنید. به همین جهت است که توصیه می‌شود صندلی گیمینگ باید مطابق با ارگونومی طراحی شود.

قیمت صندلی کارمندی طبی

اغلب گیمرها با ویژگی‌ها و صفاتی که برندها به مدل صندلی خود می‌‌دهند، گیج می‌شوند. یکی از این برچسب‌های رایج، «صندلی گیمینگ بزرگ و بلند» است. این مدل‌ها برای افراد سنگین وزن و قد بلند مناسب است.

با این حال توجه کنید که همیشه وجود این برچسب نشان دهنده بزرگترین صندلی در بازار نیست؛ بلکه ممکن است اندازه متوسط برندهای دیگر باشد.

انتخاب یک صندلی گیمینگ استاندارد چه فوایدی دارد؟

به نظر شما چرا اندازه یک صندلی گیمینگ مهم است؟ مسئله مهم ارگونومی بدن است. که باید حتما در ساخت و طراحی این محصول رعایت شود تا بتوانید حرکت کنید و احساس راحتی داشته باشید.

داشتن یک صندلی گیمینگ ارگونومی باعث می‌شود بدن شما در خطر کمتر آسیب‌دیدگی در زمان نشستن طولانی مدت قرار بگیرید؛ بنابراین بدن شما را ریلکس نگه می‌دارد. هم‌چنین تمرکز و عملکرد شما در بازی کردن بهبود پیدا می‌کند.

برای ارگونومی باید تناسب رعایت شود. برای این‌که ارگونومی درست رعایت شود، باید محصولی را انتخاب کنید که وضعیت بدنی و حرکات خاص شما را مختل نکند. بنابراین صندلی باید اندازه باشد؛ در غیر این‌صورت حرکاتتان سخت‌تر می‌شود و راحتی کمتری خواهید داشت.

برای انتخاب صندلی گیمنیگ باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهید؟

بهتر است برای یک انتخاب درست و مناسب از این محصول، قسمت‌های مناسب صندلی را بشناسید؛ در غیر این‌صورت، اگر ندانید چه قسمت‌هایی را برای یک انتخاب درست در نظر بگیرید و مورد بررسی قرار دهید، در زمان استفاده احساس ناراحتی می‌کنید.

برای تهیه یک صندلی گیمینگ با ابعاد مناسب و استاندارد باید به این نکات توجه کنید:

  • عرض نشیمن‌گاه صندلی

باید عرض صندلی گیمینگ خود را تعیین کنید و این یکی از مهم‌ترین نکات است. قسمت عرض کفی صندلی باید 5 تا 10 سانتی‌متر از بغل پاهایتان پهن تر باشد.

حراج صندلی اداری

اگر مطمئن نیستید که چه اندازه‌ای را در نظر داشته باشید، می‌توانید با اندازه گرفتن عرض خودتان در حال نشستن و اضافه کردن 5 تا 10 سانتی‌متر به آن، عرض متناسب صندلی را تعیین کنید.

  • عمق کفی صندلی

عمق ایده‌آل صندلی باید به شکلی باشد که پشت شما را به پشتی تکیه دهد. در حالی که فاصله‌ای بین زانو شما با لبه صندلی وجود دارد، در حالت استاندارد بهتر است این فاصله، 5 تا 10 سانتی‌متر باشد. این عمق را می‌توان هنگام نشستن روی صندلی اندازه گرفت.

برای به دست آوردن این مقیاس می‌توانید فاصله پشت زانو تا قسمتی را که پشت شما با تکیه‌گاه صندلی برخورد کرده است، اندازه بگیرید و 5 تا 10 سانتی‌متر را از آن عدد کم کنید.

  • عرض و ارتفاع پشتی صندلی

یکی از قسمت‌های مهم صندلی گیمینگ که حمایت‌گر ستون فقرات است، پشتی صندلی است. پس باید به بررسی آن توجه زیادی بکنید. اگر عادت دارید هنگام بازی دراز بکشید و بازی کنید، بهتر است یک صندلی با پشتی بلند و قابلیت تنظیم زاویه تا 150 درجه را انتخاب کنید.

می‌توانید برای راحتی بیشتر از صندلی‌هایی که پشتی سر و گردن دارند استفاده کنید.

در ادامه باید اشاره کنیم که عرض پشتی صندلی آخرین چیزی است که باید به آن توجه کنید. در حالت استاندارد عرض پشتی صندلی باید برابر با عرض پشت خودتان باشد.

قابل توجه است که بگویم هرچه پشتی صندلی‌ گیمینگ، تکیه‌گاه و عرض بیشتری داشته باشد، به شما فضای بیشتری برای حرکت کردن در صندلی می دهد.

  • راحتی نصب

بهتر است گزینه‌ای را انتخاب کنید که به نصب نیازی داشته باشد یا در صورت نیاز، نصب بسیار آسانی داشته باشد.

لیست قیمت صندلی انتظار

بهترین صندلی های گیمینگ ایرانی و خارجی را بشناسید

 

تیپ بدنی را در انتخاب اندازه و ارتفاع صندلی گیمینگ در نظر بگیرید

این را در نظر داشته باشید که تیپ بدنی در انتخاب این محصول بسیار با اهمیت است. پارامترهایی مانند قد و وزن که در افراد مختلف متفاوت است که باید در هنگام انتخاب صندلی به آن‌ها توجه نمائید.

صندلی گیمینگ برای افراد سنگین وزن و قد بلند باید بسیار بزرگتر و مستحکم‌تر از صندلی‌های طراحی شده برای افراد کم وزن و ریزنقش باشد. بهتر است برای افراد سنگین وزن، صندلی‌ با پایه‌های فولادی انتخاب شود تا فرد در هنگام بازی، هیجان حرکات تهاجمی ناشی از استرس بازی را تحمل کند.

هم‌چنین نباید از جنس و ضخامت روکش غافل شوید. بهتر است روکش با جنس فوم و چگالی بالا را برای کیفیت بیشتر انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی بنشینید.

باید در نظر داشته باشید یک صندلی برای افراد سنگین وزن و بزرگ‌جثه گران‌تر از یک صندلی گیمینگ برای افراد سبک وزن است.

سخن آخر

این هم از مقاله «ارتفاع صندلی گیمینگ»! برای این‌که مطمئن شوید صندلی گیمینگ انتخابی شما ارگونومیک و استاندارد است، بهتر است تمام نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، مورد توجه قرار دهید و با توجه به راهنمای ابعاد صندلی گیمینگ و بررسی آن یک انتخاب مناسب داشته باشید.

گلدچوب به‌عنوان یکی از فروشگاه‌های انواع میز و صندلی‌های اداری، دانشجویی و همین‌طور صندلی ‌های گیمینگ، یکی از انتخاب‌های شما برای خرید صندلی گیمینگ مورد نظرتان است. یک خبر خوب هم برایتان داریم! گلدچوب در تابستان 1401 تخفیف 19 درصدی تابستانه برای صندلی گیمینگ در نظر گرفته است. پس تا دیر نشده از این تخفیف قابل توجه استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید